Už tam majú človeka: Dušan Čaplovič vymenil ministerské kreslo za post v Konferencii biskupov Slovenska. Žartoval, že tam môže sedieť až do smrti.

Fikcia: Fico sľúbil pôst po celý rok, biskupi prijali medzi seba Čaploviča

Predseda Smeru prisľúbil, že urobí všetko pre to, aby väčšina občanov dodržiavala prísny pôst nielen pred Veľkou nocou, ale celý rok.

Doslova historickú dohodu o vzájomnej spolupráci podpísal predstaviteľ Konferencie biskupov Stanislav Zvolenský a predseda strany Smer Robert Fico. „Slovensko je tradične kresťanská krajina, k rímskokatolíckej viere sa hlási viac ako sedemdesiat percent obyvateľov vrátane komunistov,“ vysvetlil Robert Fico dôvody.

„Naša strana Smer - sociálna demokracia sa zaviazala, že urobí všetko pre to, aby cirkvi vrátila jej vplyv a vážnosť, akú požívala v minulosti. A, samozrejme, viedla občanov k tomu, aby ctili kresťanské tradície. Ako príklad by som uviedol veľký pôst, ktorý trvá od Popolcovej stredy do Veľkej noci, teda štyridsať všedných dní a šesť nedieľ."

"Prisľúbil som pánom biskupom, že urobím všetko pre to, aby ho dodržiavalo čo najviac ľudí. A nielen v tomto relatívne krátkom období, ale počas celého roku,“ povedal na krátkom brífingu.

„Už mám niekoľko dobrých nápadov, ako by sa to dalo realizovať, no nepredbiehajme. Náš cieľ je, aby sa po celý rok veľmi tvrdo postilo najmenej osemdesiat percent občanov krajiny, čím získame európske prvenstvo. V najbližšom období očakávame, že vďaka viacerým účinným opatreniam vlády a parlamentu sa k nezamestnaným a bežným zamestnancom pridajú aj takmer všetci živnostníci a drobní podnikatelia.“

Konferencia biskupov ako gesto dobrej vôle zase prijala do svojich radov monsignora Dušana Čaploviča. Ten to uvítal, pretože, ako naznačil, svoju ministerskú púť by aj tak veľmi skoro zavŕšil a do dôchodku sa mu ísť nechce.

„Ministrom nemôžem byť naveky, napokon, aj iní si chcú, ako sa hovorí, namočiť zobáky, tak im prepustím miesto. A biskupom môžem byť až do smrti,“ žartoval, hoci to vôbec nebol žart, ale fakt.

Podľa kuloárnych informácií vyhodnotilo predsedníctvo Smeru prijatie monsignora Čaploviča veľmi pozitívne. „Máme v rukách políciu, armádu, tajné služby, prokuratúru i súdnictvo, kontrolný aj bezpečnostný úrad, metrologický ústav, i prezident bol akoby člen Smeru. Len tí biskupi odolávali,“ povedal nám vplyvný člen Smeru Andrej K., ktorý verí, že už čoskoro sa dočkáme ich zlúčenia so Smerom pod spoločným názvom Smer-KBS.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní