Recesia: Frešo sa poďakoval svojim bývalým kolegom za nezištnú pomoc, bez ktorej by nebol tam, kde je dnes.

Fikcia: Frešo usporiadal bujarý večierok

Pavol Frešo pozval na večierok tých, ktorí sa najviac zaslúžili o jeho budúcnosť ako predsedu SDKÚ. Nemá vraj podľahnúť tlaku neprajníkov.

Tak trochu nostalgicky vyznel záver mierne bujarého večierka, ktorý pri milej príležitosti poklesu preferencií pod dve percentá usporiadal šéf SDKÚ Pavol Frešo.

Jeho pozvanie prijali významné osobnosti, ktoré sa v súvislosti s touto váženou a vplyvnou stranou najviac zapísali do povedomia verejnosti - Mikuláš Dzurinda, Lucia Žitňanská, Iveta Radičová a Ivan Mikloš. Prítomní sa prostredníctvom expremiérky Ivety Radičovej poďakovali Pavlovi Frešovi za jeho prácu na čele SDKÚ, v ktorom kontinuálne nadviazal na ich predchádzajúce úspechy.

Zároveň ho požiadali, aby nepodľahol tlakom neprajníkov a dobrovoľne neodstúpil zo svojej funkcie. Veď, ako podotkol Ivan Mikloš, na tých pár týždňov sa to vlastne ani neoplatí.

Predseda strany pán Frešo zase vyjadril presvedčenie, že jemu samému by sa bez ich nezištnej a systematickej pomoci nikdy nepodarilo dosiahnuť magickú hranicu dvoch percent a pokoriť tak aj Komunistickú stranu Slovenska, ktorá má oveľa dlhšiu tradíciu než SDKÚ.

„Ďakujem zvlášť tebe, milý Mikuláš, za tú úprimnú pomoc, ktorú si mi nezištne poskytoval, odkedy som sa stal predsedom,“ neubránil sa dojatiu Frešo. Neformálna zábava trvala do neskorých nočných hodín.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní