Optimista: Verí, že sa mu podarí vrátiť ľuďom 60-tisíc eur skôr ako za 23 rokov.

Fikcia: Gašparovič chce splatiť dlh, psa si bude (občas) venčiť sám

Exprezident Gašparovič sa rozhodol, že raz do týždňa nemusí ísť „venčiť“ jeho psa ochrankár, pôjde on osobne.

Bývalá hlava štátu sa najskôr schuti zasmiala, keď si vypočula rozhodnutie Ústavného súdu, že vraj porušila Čentéšove práva, lebo ho nevymenovala za generálneho prokurátora, a že mu štát musí za to zaplatiť ujmu 60-tisíc eur. No už po niekoľkých dňoch tento názor zmenila.

„Som si uvedomila, ako to už býva niekedy, že človek si niečo uvedomí inak, než si to má uvedomiť, a dnes si to teda uvedomujem tak, že s tým Čentéšom a tých šesťdesiattisíc tých nových euro, čo mu treba zaplatiť, že asi aj ja niečo,“ úprimne sa vyznala.

Pán exprezident si teda uvedomuje, že by bolo nespravodlivé, keby občania tohto štátu mali zaplatiť zo svojich daní odškodné pre Čentéša za jeho chybu.

Keďže je však už len radovým dôchodcom trpezlivo čakajúcim na vianočný príspevok, aby mohol pod stromček nakúpiť aspoň symbolické darčeky svojim blízkym, šesťdesiattisíc eur je pre neho doslova nepredstaviteľná suma.

Ako konštatuje vo svojom písomnom stanovisku, musí si zo svojich vlastných peňazí platiť nielen elektrinu a plyn, ale aj vodné a stočné, upratovačku a záhradníka, čo je na peňaženku dôchodcu neprimeraná záťaž. Napriek tomu však chce aspoň čiastočne prispieť na splatenie tohto dlhu voči občanom.

A tak sa rozhodol, že raz do týždňa pôjde „venčiť“ svojho psa on osobne, teda nebude tým zaťažovať pracovníka Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Vďaka tomu bude musieť chodiť so psom na prechádzku ochrankár iba v pondelok, utorok, stredu, vo štvrtok, v sobotu a v nedeľu.

Tým sa ušetrí každý týždeň jedna jazda vládnou limuzínou z Bratislavy do Limbachu a späť, teda minimálne 50 eur. Za rok to je už slušných 2 650 eur pri päťdesiatich troch týždňoch. Je teda šanca, že za necelých 23 rokov pán Gašparovič svoj dlh voči štátu vďaka svojej obetavosti splatí. Ak opäť zdražie benzín, tak aj o niečo skôr.

Ako nás ubezpečili kompetentní, občania sa o bezpečnosť exprezidenta obávať nemusia. Počas každej jeho prechádzky so psom pracovníci Úradu na ochranu ústavných činiteľov celú oblasť najskôr prehľadajú a následne uzavrú.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní