Ťapli si: V silnej konkurencii záujemcov o rady pána Gašparoviča napokon vyhral Ban Ki-sun. Ako zvykne hovoriť - Česť víťazom a sláva porazeným!

Fikcia: Gašparovič sa už rozhodol, čo bude robiť po skončení mandátu

Z tisícok ponúk z celého sveta si pán Gašparovič napokon vybral, komu bude radiť.

Keď sa nedávno novinári zvedavo spýtali prezidenta Gašparoviča, čo bude robiť po skončení mandátu, odvetil: „Určite nebudem činný v žiadnej politickej strane, ale na druhej strane som dostal už aj ja ponuky na možnú spoluprácu, pokiaľ ide o možnosť vyjadriť svoj názor alebo pomôcť pri riešení nejakého problému. Je však veľa inštitúcií a organizácií, ktoré možno budú chcieť názor na riešenie problémov, a nemusí to byť len z hľadiska práva.“

Podľa našich informácií je záujem o služby pána prezidenta naozaj obrovský. A to nielen zo slovenských firiem a inštitúcií, ktoré by potrebovali jeho rady a názory na riešenie zložitých problémov. Kľučky si podávali aj lovci mozgov z celej Európy i zo zámoria v snahe získať pána Gašparoviča pre svojich klientov, zväčša nadnárodné spoločnosti.

Na budúcu spoluprácu sa ho usilovali prehovoriť hlavy iných, aj väčších štátov, bankové domy a ruská mutácia časopisu Hunter mu ponúkla pravidelný redakčný priestor na eseje na aktuálne témy. Bola to naozaj ťažká voľba.

Napokon svoje rozhodnutie ohlásil pán prezident osobne: „Po skončení mandátu prezidenta hlavy štátu budem predbežne na skoro štyristo dní, čo je skoro jeden rok komplet, poskytovať rady pre Organizáciu spojených nádorov. Prvá moja cesta povedie na západný Balkón, na srbské pobrežie, kde potrebujú čosi poradiť."

"S domovinou budem v neustálom spojení cez Google, ktorý slúži na rozhovory cez internet. Ako tu vidíte biele na čiernom, požiadal som o spoluprácu aj pápeža Dominika XVI., ktorý rovnako ako ja myslí sociálne a cíti sociálne a myslí národne. Dá mi vedieť hneď, ako sa vráti z portugalského Libanonu.“

Na otázku, ako by chcel v novej funkcii pomôcť svojej vlasti, odvetil jednoznačne: „Vždycky musím a to, čo si myslíte, že hovorím vaše myšlienky alebo jeho, viem, kam sledujete. Na druhej strane si myslím, že Slovensko niekedy, žiaľbohu, a niekedy je to aj chvalabohu, že žiaľbohu, že na Slovensku predsa len tá pracovná sila je ešte stále lacnejšia a teraz, chvalabohu, že je lacnejšia.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní