Koniec šťastia: Netrvalo dlho a policajti skrýšu únoscu našli. Obeť prekvapujúco vyzerala spokojne, ba až šťastne.

Fikcia: Gorilu z bratislavskej ZOO uniesol posadnutý politik

Sympatický politik pre osudovú túžbu neváhal prekročiť hranice zákona.

V bratislavskej zoologickej záhrade vypukla panika. V noci zo soboty na nedeľu zmizla zo svojho dobre zabezpečeného výbehu mladá gorilia samica. Keďže zámok bol prepílený z vonkajšej strany dverí, privolaný vyšetrovateľ po dôkladnom analyzovaní faktov pripustil, že gorile pri úteku niekto mohol pomáhať.

Vzhľadom na možné bezpečnostné riziko, ktoré gorila pre spoločnosť predstavuje, zriadil minister vnútra špeciálny vyšetrovací tím a do prípadu sa zapojila aj tajná služba.

Práve tá zistila, že cez sociálnu sieť Facebook sa už niekoľko týždňov pokúšal prostredníctvom zatiaľ nezverejnených prepisov odkazov nadviazať s gorilou kontakt istý opozičný politik, no neúspešne.

Ako sa našim spravodajcom podarilo tak rýchlo nájsť v tom obrovskom množstve všetkých odpočutých telefonátov, správ, mailov a odkazov na sociálnych sieťach práve túto komunikáciu, odmietli komentovať.

Pracovníci zoologickej záhrady si zároveň spomenuli, že v ostatných dňoch vídavali pri ohrade s mladou goriľou samicou postávať sympatického muža v najlepších rokoch, ktorý celé hodiny zasnene hľadel do výbehu. Netrvalo dlho a kriminalistov táto horúca stopa priviedla k potenciálnemu páchateľovi.

Akcia vyvrcholila raziou v izbe istého hotela, kde našli únoscu aj s jeho obeťou. Na jeho obranu však treba dodať, že gorila nemala ani najmenšie stopy po násilí a vyzerala pokojne, dokonca až šťastne. Daniel L., ktorého z únosu obvinili, sa k činu priznal.

A čo ho k tomu viedlo? Žiadne kriminálne pohnútky ani snaha požadovať výkupné, ako sa niektorí politickí komentátori spočiatku nazdávali. „Trvá to už viac ako dva roky,“ vyznal sa Daniel L. „Neustále na ňu myslím, nič iné mi nechodí po rozume. Keď zaspávam, mám ju pred očami. Keď vstávam, prvé myšlienky venujem jej. Pochopil som, že bez nej nedokážem žiť, že musím byť s ňou. Gorila je proste moja femme fatale.“

Ako povedal obhajca obvineného, má vážne obavy, či proces bude spravodlivý. Z dôveryhodných zdrojov totiž získal informácie, že isté vplyvné kruhy sa pokúšajú sfalšovať rodokmeň obete tak, aby oficiálne mala menej než pätnásť rokov.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní