Dedo Mráz v predtermíne: Hoci pán Harabin netušil že príde, čakal ho s vyzdobeným vianočným stromčekom.

Fikcia: Harabin mal Vianoce v predstihu, darček bol však skromný

Pán Harabin tlmočil dedovi Mrázovi svoju nespokojnosť s výškou darčeka. Ten prisľúbil rýchlu nápravu.

Tento rok sa dedo Mráz poponáhľal. Ešte nie je ani polovica novembra a už radostne zazvonil u pána Harabina. Bez dlhých rečí a zbytočných zdôvodnení mu odovzdal krásny darček, právoplatný rozsudok krajského súdu, na základe ktorého mu musí Generálna prokuratúra zaplatiť 150-tisíc eur.

Ako odškodné za to, že jej bývalý šéf Dobroslav Trnka potvrdil, že známy prepis telefonátu medzi pánom Sadikim a pánom Harabinom bol súčasťou dohľadového spisu.

„To je pre mňa prekvapenie. Ani som netušil, že prídete a že mi prinesiete tento síce skromný, ale úprimne myslený darček,“ privítal deda Mráza pri ozdobenom stromčeku pán Harabin.

„Viete, to je taká hra - on sa tvári, že je dedo Mráz, kým ja veľmi dobre viem, že to nie je žiadny dedo Mráz, ale taký jeden sympaťák zo súdu. A on taktiež vie, že ja to viem, ale nepovie, že to vie. Ani ja nepoviem, že to viem, aby nikto nemohol povedať, že je zaujatý,“ rozhovoril sa pán Harabin. Ako však trochu roztrpčene prezradil, považuje tento darček za neprimerane malý.

„Tlmočil som svoju nespokojnosť aj dedovi Mrázovi. Viditeľne ho to veľmi zamrzelo a, neviem prečo, akoby aj trochu vystrašilo. A rýchlo prisľúbil, že čo najskôr mi prinesie aj ďalšie darčeky.“ Pán Harabin rázne odmietol špekulácie rôznych mafia friendly pseudopolitikov, že tento rozsudok pod stromčekom nejako súvisí s jeho funkciou predsedu Najvyššieho súdu.

„Ja ani neviem, kto o tom rozhodoval, ktorý vymenený senát to napokon dostal, keď to ten prvý najskôr zamietol a potom mal toľko inej roboty, že mu to musel pán predseda súdu vziať a prideliť niekomu inému. A dokonca ani neviem, za čo mi to prisúdili, a možno to ani oni nevedia. Takže nech si pán Lipšic tie svoje zakomplexované poznámky nechá pre seba. Pretože už čoskoro môže byť súčasťou nejakého ďalšieho darčeka on.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní