Prekazený plán?: Tieto fotky mali byť zverejnené pár hodín pred otvorením volebných miestností.

Fikcia: Hrušovský prišiel o podporu SDKÚ pre kompromitujúce fotografie

Prečo predseda SDKÚ Pavol Frešo odmieta podporiť Pavla Hrušovského ako kandidáta na prezidenta? Dôvod je prozaický.

Šéf SDKÚ Frešo odmieta podporiť Pavla Hrušovského za prezidentského kandidáta opozície. Podarilo sa nám zistiť, že dôvodom sú fotografie, na ktorých je Hrušovský zachytený v pomerne diskrétnej situácii.

„Nepochybujem, že ak by sa stal naším spoločným kandidátom, tieto kompromitujúce zábery by sa objavili na verejnosti v najnevhodnejšej chvíli, pár hodín pred otvorením volebných miestností,“ povedal nám pán Frešo. „Každý si vie predstaviť, čo by to spôsobilo na našom katolíckom Slovensku.“

Ako uviedol, jeho strana Hrušovského v žiadnom prípade nepodporí, ak Pavol Hrušovský dôveryhodne nevysvetlí okolnosti, za akých tieto fotky vznikli. „Ak sa to vôbec dá nejako racionálne vysvetliť,“ podotkol Frešo.

Fotografie sme dali na posúdenie odborníkovi, ktorý jednoznačne skonštatoval, že sú to originály a nejde o žiadnu fotomontáž. Je nepochybné, že na snímkach je Pavol Hrušovský,“ znie jeho verdikt. Predseda KDH Ján Figeľ pri pohľade na fotografie výrazne zbledol, po chvíli sa nenápadne prežehnal a bez slova sa rýchlo vzdialil. Aj neskôr ich odmietol akokoľvek komentovať, tvrdiac, že do súkromia iných nemieni zasahovať a ani nebude aktivity členov KDH v ich voľnom čase nijako hodnotiť.

Keďže táto udalosť sa odohrala, súdiac podľa interiéru, v priestoroch budovy parlamentu, teda v podstate na pracovisku pána Hrušovského, nepovažujeme zverejnenie fotografií za narušenie jeho súkromia. Samotný pán Hrušovský považuje aféru za úboho vykonštruovanú kauzu. „Jednoducho som si overoval znalosti poskytnutia prvej pomoci na figuríne,“ vysvetlil. Otázne je, ako to posúdia voliči.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní