Generálna skúška: Napriek tomu, že mnohí umelci odriekli účasť na koncerte, milovníci umenia si predsa len prídu na svoje. Súbor pri nacvičovaní známej piesne Kalinka.

Fikcia: Koncert bude, rozhodol Smer

Hoci viacerí speváci a skupiny odriekli účasť na oslavách 25. výročia nežnej revolúcie, priaznivci umenia si prídu na svoje.

Po dlhom čase konečne dobrá správa pre občanov. Dlho avizovaný koncert pri príležitosti 25. výročia nežnej revolúcie sa napokon predsa len uskutoční. Nie je žiadne tajomstvo, že táto kultúrna akcia bola ešte pred pár dňami vážne ohrozená.

Najskôr totiž viacerí speváci a hudobné skupiny účasť na slávnostnom podujatí na zimnom štadióne prisľúbili, no potom ju nečakane odriekli alibisticky tvrdiac, že oslava je spolitizovaná a že spoločnosť znechucujú kauzy, ako je napríklad nákup predraženého CT prístroja do piešťanskej nemocnice.

Vedome klamlivo spájajú dve úplne odlišné veci - ako keby vari mali dnešní sociálni demokrati niekedy niečo spoločné s organizovaním nežnej revolúcie v roku 1989.

Prvý zrušil účasť na koncerte Majk Spirit. „Po tom, ako toto podujatie získalo zvláštnu energiu plnú zákulisných hier a nadobudlo politické pozadie, rozhodol som sa ako slobodný človek svoju účasť odmietnuť,“ uviedol na sociálnej sieti. A pridali sa k nemu ďalší speváci a kapely.

Predseda parlamentu Pavol Paška na to zareagoval chlapsky a celý koncert zrušil, pretože by mohla byť ohrozená bezpečnosť zúčastnených. Či fyzická, alebo psychická, neupresnil. Napokon sa však podujatie uskutoční, našli sa účinkujúci, ktorým žiadne predražené tendre neprekážajú a dokážu s nimi bez problémov žiť.

„Naša strana Smer - sociálna demokracia má dostatok odborníkov na všetko, a teda aj na usporiadanie koncertu. A hoci bude toto podujatie vysokostratové, dúfame, že sa nám ho podarí prefinancovať z fondov Európskej únie a sprostredkovateľská firma z Belize, cez ktorú sme objednali sálu, účinkujúcich aj publikum, na tom slušne zarobí,“ vysvetlil predseda parlamentu.

„A chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým tým, ktorí mali odvahu ísť vtedy v novembri na námestia a umožnili nám, čo sme vtedy museli kachličkovať kúpeľne, že môžeme slobodne podnikať. A tí, čo boli na námestiach, kachličkujú dnes. Veď o tom predsa ten November bol,“ dodal.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].