Ďalší neúspešný pokus: Poštové holuby už Michalovi Kováčovi dochádzajú, chovatelia mu ďalšie poskytnúť nechcú.

Fikcia: Kováč sa chce ospravedlniť Lexovi, zlyhali však aj poštové holuby

Michal Kováč má problém s doručením ospravedlňujúceho listu Ivanovi Lexovi. Hrozí mu exekúcia.

Exprezident Michal Kováč je už zúfalý. Podľa právoplatného rozsudku krajského súdu musí doručiť list bývalému riaditeľovi SIS Ivanovi Lexovi so znením: „Ospravedlňujem sa vám týmto listom za výroky, ktorými som urážal a kriminalizoval vašu osobu.“ Ako je známe, Michal Kováč ešte ako hlava štátu kade-tade roztruboval, že za únosom jeho syna stojí tajná služba a tá to nemohla urobiť bez vedomia svojho riaditeľa Lexu.

Senát vo svojom rozhodnutí okrem iného veľmi správne poukázal na zásadu, že nikto nemôže tvrdiť nič, o čom ešte právoplatne nerozhodol súd, hoci by to aj bola pravda. Aj exprezident Michal Kováč si hneď po prečítaní rozsudku uvedomil svoju fatálnu chybu, rýchlo sa obliekol a zaniesol na poštu list, v ktorom sa úprimne ospravedlnil Ivanovi Lexovi za svoje slová vyrieknuté v afekte.

Aké však bolo jeho prekvapenie, keď o pár dní zistil, že ním osobne podaná zásielka nebola adresátovi doručená. Podľa neoficiálnych informácií totiž poštára zastavili neznámi muži, opili ho, zbili a až po niekoľkých hodinách precitol na námestí v malom rakúskom mestečku Hainburg. Keď sa mu to isté stalo aj pri druhom pokuse o doručenie zásielky, pošta ďalšiu odmietla prevziať. Pretože túto udalosť zatiaľ nepotvrdil žiadny súd, iba osemnásť očitých svedkov, treba ju chápať, ako keby sa vôbec nestala a už vopred sa dotyčným neznámym mužom ospravedlňujeme, že sme ich kriminalizovali a urážali. Rovnako sa im ospravedlňuje aj doručovateľ, jeho priamy nadriadený, vedenie pošty a pre istotu i príslušný minister.

Bývalý prezident je momentálne v nezávideniahodnej situácii. Pred jeho domom už číha exekútor, ktorý ho v prípade, že sa mu nepodarí doručiť pánovi Lexovi list s ospravedlnením, môže potrestať pokutou až do výšky tridsaťtisíc eur. A tak nečudo, že sa chytá každej slamky a s nádejou uvítal ponuku zväzu chovateľov poštových holubov. Doterajších 386 leteckých pokusov o doručenie však bolo neúspešných. Občania rakúskeho Hainburgu, ktorým prekážajú opité a dobité holuby, povaľujúce sa na námestí pred miestnou policajnou stanicou, už spisujú petíciu, aby kompetentné orgány niečo podnikli.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].