Premiéra až v novembri: No už o pár dní si budú môcť záujemcovia pozrieť aspoň trajler k filmu Tajomná komnata.

Fikcia: Krajina hrubých čiar sa dočkala aj sfilmovania

Kniha Krajina hrubých čiar bude čoskoro na filmových plátnach. Premiéra prvej časti má byť 17. novembra.

Mimoriadny úspech knihy Ivety Radičovej Krajina hrubých čiar, v ktorom opisuje pútavý príbeh niekoľkých osamotených, no o to odhodlanejších hrdinov bojujúcich proti temným silám v politike, inšpiroval aj filmárov. Štúdio, ktoré si zatiaľ neželá byť menované, už nakrútilo prvý zo siedmich dielov ságy pod názvom Tajomná komnata. V ňom trojica odhaľuje tie najtajnejšie, až desivé záhady odpočúvaného bytu, v ktorom sa schádzajú temné sily, snažiace sa čiernou mágiou ovládnuť celú krajinu.

Producent sa zatiaľ úspešne snaží až do premiéry utajiť scenár, ktorý sa údajne v mnohom odlišuje od knižného námetu. Podľa našich informácií vychádza filmový príbeh, na rozdiel od toho knižného, oveľa viac z reality - všetky epizódy sú založené na zásade, že napokon aj tak zvíťazí zlo nad dobrom. Jediný rozdiel oproti skutočnému životu je v tom, že kladným hrdinom sa napokon napriek porážke podarí vždy prežiť.

Už v najbližších dňoch si bude môcť verejnosť pozrieť trajler, z ktorého je jasné, že hlavné filmové postavy stvárnili skutoční aktéri. Či sa podarilo angažovať aj predstaviteľov vedľajších úloh, odmieta producent prezradiť. Rovnako tají aj celkové náklady na výpravný film. Pritom len niekoľkominútová scéna, v ktorej trojica bojuje proti stovkám dobre organizovaných goríl, aby im napokon podľahla, stála podľa nemenovaného zdroja státisíce eur.

Odkiaľ peniaze na veľkolepý projekt pochádzajú, nie je známe. Producent iba lakonicky konštatoval, že ich zarobil vlastnou hlavou.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní