Za tradičnú rodinu: Wurst pricestoval až z ďalekého Rakúska, aby sa stal tvárou kampane KDH.

Fikcia: Kresťanskí demokrati majú tvár kampane na referendum o rodine

Významné osobnosti nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia podporujú iniciatívu kresťanských demokratov pred dôležitým referendom.

Zdá sa, že kresťanskí demokrati v súvislosti s blížiacim sa mimoriadne dôležitým všeľudovým hlasovaním o ochrane a podpore manželstva a rodiny nechcú nechať nič na náhodu.

„Považujeme referendum za zmysluplné a aktívne podporujeme túto občiansku iniciatívu,“ vyhlásil predseda hnutia Ján Figeľ, pričom vyzval členov KDH, sympatizantov a ľudí dobrej vôle, ktorým na ochrane manželstva a rodiny záleží, aby sa na referende zúčastnili a aby vo svojom prostredí povzbudzovali občanov na účasť.

Je potešiteľné, že k tejto snahe podporiť referendum iniciované občianskym združením Aliancia za rodinu sa okrem kresťanských demokratov a Konferencie biskupov Slovenska pridávajú mnohé známe a významné osobnosti nielen z našej krajiny, ale aj spoza hraníc.

Jednou z nich je popredný spevák, víťaz prestížnej eurovíznej súťaže 2014 Thomas Neuwirt, známejší pod umeleckým menom Conchita Wurst. Pochádza z Rakúska, ktoré je podobne ako Slovensko krajinou so silnými katolíckymi tradíciami.

„Pán Conchita ochotne súhlasila, že sa stane tvárou našej kampane na podporu referenda. Veríme, že nám pomôže osloviť najmä mladších a ešte stále nerozhodnutých občanov a pomôže im nájsť správnu odpoveď na závažné otázky, či majú osoby rovnakého pohlavia uzatvárať manželstvo a či majú mať možnosť vychovávať dieťa,“ vyjadril presvedčenie predseda KDH Ján Figeľ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní