Dôkaz: Expremiéra Dzurindu mal uniesť v taxíku tento neznámy muž, ktorý ho násilím prinútil piť alkohol a potom ho vyložil pred hotelom.

Fikcia: Kto mal záujem zdiskreditovať expremiéra Dzurindu?

Všetci tí, ktorí Mikuláša Dzurindu poznajú ako asketického športovca, zarytého abstinenta a vzorného kresťana, odmietali veriť verzii o opitosti.

To, čo pôvodne vyznievalo ako nechutný opilecký exces expremiéra Mikuláša Dzurindu, bol v skutočnosti podlý pokus o jeho diskreditáciu. A takmer sa to neprajníkom, ktorí nedokážu stráviť čoraz silnejšie hlasy požadujúce návrat Dzurindu na čelo SDKÚ, podarilo.

Podľa prvotných informácií mal expremiéra v nie práve triezvom stave priviezť pred košický hotel taxík z oslavy osemdesiatky exprezidenta Rudolfa Schustera.

Chvíľu sa motal po ulici, od ľudí si pýtal cigaretu a napokon neudržal stabilitu a padol tak nešťastne, že ho museli previezť do nemocnice na ošetrenie.

Všetci tí, ktorí Mikuláša Dzurindu poznajú ako asketického športovca, zarytého abstinenta a vzorného kresťana, odmietali tejto verzii uveriť. A keď začali postupne skladať kúsky mozaiky celého príbehu, na jeho konci odhalili zákernú intrigu.

Podľa občianskej nezávislej vyšetrovacej komisie totiž vôbec nie je pravda, že by pán Dzurinda odchádzal od Rudolfa Schustera opitý. Práve naopak, viacerí svedkovia potvrdili, že pôsobil úplne rovnako ako po každej oslave.

Taktiež sa podarilo zistiť, že ho neviezol žiadny košický taxikár, ale neznámy mohutný muž, pričom na aute s označením taxi mal bratislavské evidenčné číslo.

Toto auto nakoniec našli opustené v podzemnej garáži v jednej obci neďaleko Košíc. Žiaľ, bez akýchkoľvek odtlačkov prstov či biologických stôp, ktoré by zanechal neskúsenejší páchateľ.

„Bol to únos, pričom únosca násilím prinútil pána Dzurindu skonzumovať množstvo alkoholu. Keď odmietal, použil donucovacie prostriedky. Potom ho odviezol pred hotel a vyložil ho tam s jasným cieľom zdiskreditovať ho. Dokonca existuje nahrávka telefonického rozhovoru, v ktorom neznámy muž upozornil recepciu hotela, že na ulici je zranený opitý muž, rovnako informoval aj zástupcov médií,“ vysvetľovala predsedníčka občianskej komisie, ktorá si neželá byť menovaná.

Jedným z rozhodujúcich dôkazov by mal byť kamerový záznam z podzemnej garáže, na ktorom vidno neznámeho muža, ako opúšťa falošný taxík. Občianska komisia prosí občanov, aby jej pomohli pri identifikácii možného páchateľa.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní