Budúci prezident?: Vladimír Mečiar si už pripravil aj náhradný novoročný prejav, ktorý odvysiela štátna televízia hneď po jeho zvolení.

Fikcia: LEN ON dokáže poraziť Fica. Mečiar si už vybral aj prezidentské sídlo

„Ľudia budú voliť menšie zlo, a tak mám obrovskú šancu vyhrať,“ tvrdí kandidát na prezidenta.

Konečne sa nám podarilo zistiť, čo bolo pravou príčinou odchodu Vladimíra Mečiara z HZDS, hnutia, ktoré sám zakladal. Jeho tvrdenie, že mu prekážalo, ako vedenie strany klame členov a verejnosť, totiž vyznievalo naozaj infantilne.

Veď za tie dlhé roky, čo bol na jeho čele, si na to predsa musel zvyknúť. Pravda je však úplne inde. Vladimír Mečiar sa totiž rozhodol kandidovať na post prezidenta Slovenskej republiky a chce do boja o toto kreslo vstúpiť ako nestranícky, občiansky kandidát.

Čo ho motivovalo, aby sa opäť zapojil do súboja, v ktorom už v minulosti neuspel? Ako nám exkluzívne prezradil, dlhší čas veľmi váhal. No až keď sa dozvedel, že Robert Fico ide s veľkou slávou oficiálne oznámiť svoju kandidatúru, pocítil v sebe rozhodujúci impulz.

„V tom okamihu som pochopil, že sa mi núka životná šanca. Keďže kandiduje Robert Fico, tak celé voľby budú len o tom, že ľudia si budú vyberať menšie zlo. A každý čo len trochu súdny človek uzná, že v takom prípade nemám ani najmenšiu šancu nevyhrať,“ mädlil si spokojne ruky Mečiar, ktorý sa už vidí v prezidentskom kresle.

S ambíciou stať sa prezidentom súvisia aj jeho aktivity pri vypratávaní niekdajšieho sídla HZDS na Tomášikovej ulici v Bratislave, ktoré musia funkcionári hnutia do konca roku opustiť. Budova, ako je známe, patrí firme, ktorej jediným vlastníkom je Vladimír Mečiar.

„Rozhodol som sa, že tam bude sídlo hlavy štátu,“ prezradil Vladimír Mečiar. Podľa kuloárnych informácií odmietol totiž čo i len vstúpiť do priestorov, kde desať rokov pôsobil Ivan Gašparovič. Ako neoficiálne povedal, „to sa už nikdy nepodarí vysvätiť ani pápežovi“.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní