Za všetkým je žena?: Príčinou rozporov má byť Aranka S., ktorá nás požiadala, aby sme nezverejňovali jej celé meno a tvár. Ako hovorí, spoločná fotografia s politikmi by ju mohla v očiach známych kompromitovať.

Fikcia: Matovič a Hlina sa rozhádali pre Aranku

Igor Matovič vraj odmietol kvôli nej zmeniť stanovy, členstvo v hnutí nie je pre osobné kontakty podmienkou.

Už Alexander Dumas starší múdro napísal: Cherchez la femme - Za všetkým hľadaj ženu. Zdá sa, že to platí aj v prípade na smrť rozhádaných poslancov nášho cteného parlamentu, pánov Igora Matoviča a Alojza Hlinu.

Nie je žiadne tajomstvo, že Alojz Hlina sa rozhodol ukončiť už dlhšie trvajúce nezhody so šéfom Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Matovičom svojím definitívnym odchodom z poslaneckého klubu. A hoci navonok to zdôvodňoval vážnymi názorovými rozpormi o budúcnosti hnutia Obyčajných ľudí, v skutočnosti mala byť za všetkými hádkami týchto dvoch bývalých priateľov už spomínaná žena. Napokon, tou poslednou kvapkou, po ktorej pretiekol symbolický pohár trpezlivosti Alojza Hlinu, malo byť to, že ho Matovič nazval č…kom.

Podľa našich informácií tým iba vyvrcholili osobné spory, ktoré sa začali datovať už počas ich povestnej spoločnej cesty v karavane po rómskych osadách v lete tohto roku. Podľa dobre informovaných zdrojov blízkych jednej z navštívených osád sa obaja priatelia zoznámili s istou Arankou S., ktorá prejavila veľmi vážny záujem o vstup do hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a osobný kontakt s jeho predstaviteľmi.

Kým pán poslanec Hlina požadoval zmeny stanov, ktoré by vyriešili absurdný stav, že OĽaNO je jediným politickým zoskupením, do ktorého neexistuje prihláška, Matovič trval na tom, že prihlášky nebudú a Aranka môže byť iba sympatizantkou hnutia, čo podľa neho vôbec nevylučuje udržiavanie osobného kontaktu s predstaviteľmi.

Od toho okamihu začal vzťah medzi priateľmi získavať čoraz väčšie trhliny a vyústil do ich vzájomného odcudzenia. Úlohu Aranky S. v tomto procese odmietli obaja komentovať.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní