Návrat Lenina: Sochu vodcu proletariátu odhalil minister Glváč za mimoriadneho záujmu verejnosti pred nákupným strediskom Družba.

Fikcia: Minister Glvač má úctu k minulosti

Minister Glváč neostal len pri Moste hrdinov Dukly. Premenovať chce aj ulice a námestia, do Bratislavy sa vrátia i pôvodné sochy.

Pred pár dňami minister obrany Martin Glváč prisľúbil, že urobí všetko pre to a využije všetky svoje kontakty - a tých je naozaj oveľa viac, ako si niekto myslí -, aby sa bratislavskému Prístavnému mostu vrátil jeho niekdajší hrdý názov Most hrdinov Dukly.

Pán minister prezieravo nespresnil, či tým chce vzdať hold niekdajším obrancom priesmyku, alebo jeho dobyvateľom, vďaka čomu môže získať sympatie prívržencov jedného i druhého tábora.

Šéf rezortu obrany chce v úspešných návratoch do minulosti pokračovať. Cez víkend odhalil za mimoriadneho záujmu verejnosti sochu Vladimira Iľjiča Lenina pred niekdajšou Euroveou, premenovanou na nákupné stredisko Družba. Doposiaľ tam nečinne postávala socha generála Štefánika, ktorú odviezli do depozitu. Súčasťou odhalenia sochy vodcu proletariátu bolo aj symbolické pokrstenie okolitého priestranstva na Leninovo nábrežie.

Ministra obrany čaká v našom hlavnom meste ešte veľa práce pri premenúvaní ulíc a námestí. Obchodná ulica sa už čoskoro zmení na Molotovovu, Šancová na Malinovského, Krížna na Steinerovu a opäť ožije detským džavotom aj Námestie Františka Zupku. Na svoje pôvodné miesto sa vráti aj socha milicionára, do parku neďaleko Ulice Februárového víťazstva.

Pán minister Glváč má, pochopiteľne, aj svoje srdcové priority. „Mne osobne sa zdá také dosť paradoxné, že priestor, na ktorom stojí budova Úradu vlády SR, sa volá Námestie slobody. Preto urobím všetko pre to, a využijem všetky svoje kontakty, aby sa vrátil pôvodný názov - Námestie Klementa Gottwalda.“

Podľa našich informácií je už ukončené výberové konanie na dodávateľa prác súvisiacich s premenovaním bratislavských ulíc a námestí a s inštaláciou pôvodných dobových sôch,


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní