Konečne vhodný kandidát: Vasil Biľak nie je príliš mladý ani pre pani Laššákovú.

Fikcia: Novým šéfom NKÚ bude Vasil Biľak, Smer je maximálne spokojný

Robert Fico predstavil nového opozičného kandidáta na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu, pána Vasila Biľaka.

Novým predsedom Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) bude zrejme Vasil Biľak, na fotografii druhý zľava. Premiér Robert Fico, na snímke druhý sprava, tak chce dodržať svoj sľub, že na čelo tejto dôležitej inštitúcie bude zvolený kandidát opozície.

„Opozícia navrhla pána Biľaka, my mu v tajnej voľbe garantujeme desať hlasov našich poslancov. A keď bude schválený, logicky to znamená, že ho podporili všetci opoziční poslanci,“ vysvetlil predseda Smeru.

Na neustále ostré protesty opozičných lídrov, že Vasil Biľak nie je ich kandidát a že oni ho nikdy nenavrhli, Robert Fico iba lakonicky konštatoval, že opäť predvádzajú verejnosti, ako sa nevedia navzájom na ničom dohodnúť. „Je to opozičný kandidát a viac sa o tom už nemienim baviť, nech si páni zo zlepenca robia svoje divadlo niekde inde,“ odkázal im.

Ako je známe, predchádzajúcim kandidátom opozície bol člen KDH Maroš Žilinka, na snímke nie je. Šéfka poslaneckého klubu Smeru Jana Laššáková, na fotografii vľavo, však uviedla, že jeho kandidatúru nepodporia, pretože je príliš mladý. Neskúsený sopliak Žilinka má totiž iba 43 rokov a napríklad niektoré kolegyne pani Laššákovej z poslaneckého klubu v takom nízkom veku ešte len chodili na vysokú školu, na fotografii v strede. Na otázku, či jej neprekážalo, že Robert Fico sa stal predsedom vlády, keď mal 41 rokov, odvetila pragmaticky: „Ale vyzeral oveľa starší.“

Nový kandidát na predsedu NKÚ Vasil Biľak nie je príliš mladý dokonca ani pre pani podpredsedníčku parlamentu Laššákovú, takže spĺňa tento dôležitý kvalifikačný predpoklad.

„Myslíme si, že tentoraz si opozícia vybrala naozaj dobre a nemáme problém jej kandidáta podporiť. Garantujeme, že s našimi desiatimi hlasmi ich získa pán Biľak najmenej 76. Je to skúsený človek, jeho srdce bije ľavicovo a jeho vzťah k Sovietskemu zväzu je tiež mimoriadne pozitívny,“ pochvaľoval si minister práce pán Richter, na snímke vpravo, nového kandidáta.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].