Konečne bude pokoj: Predseda vlády uzavrel kauzu roky traumatizujúcu spoločnosť a symbolicky pozametal aj posledné dôkazy.

Fikcia: Pán premiér Fico pozametal garáž

Premiér Fico odletel do Ameriky, aby osobne ukončil škandál opozície s predajom emisných kvót pod cenu.

Na neočakávanú jednodňovú návštevu Spojených štátov amerických odcestoval začiatkom týždňa pán premiér Robert Fico. Vládny špeciál pristál na letisku v mestečku Snohomish v štáte Washington, iba dva kilometre od garáže, v ktorej sídli Interblue, mimoriadne úspešná americko-švajčiarska firma s rýdzo slovenskými koreňmi.

Predseda vlády sa totiž rozhodol, že on osobne definitívne uzavrie škandál s predajom emisných kvót hlboko pod cenu, ťahajúci sa už roky, pri ktorom vraj naša krajina prišla o 60 miliónov eur.

„Už ma to naozaj nebaví počúvať, ako opozícia nechutne zneužíva predaj aj tak nepotrebných škodlivín na svoj špinavý predvolebný boj namiesto toho, aby boli radi, že sa ich Slovensko zbavilo,“ vyhlásil Robert Fico hneď po pristátí na improvizovanom brífingu pred garážou, o ktorý prejavili mimoriadny záujem takmer všetci zástupcovia tlačového a informačného odboru Úradu vlády.

Ako na ňom uviedol, hoci predaj emisných kvót sa uskutočnil počas jeho predchádzajúcej vlády, namočená je v ňom len a len terajšia opozícia.

„Je to ich kauza, čo jednoznačne dokazuje aj zoznam ľudí, ktorí sa na tomto predaji nabalili. Ten sme aj spolu s bankovými výpismi a kópiami prevodných príkazov získali, ako viete, od švajčiarskej polície."

"Žiaľ, hoci by sme veľmi, veľmi chceli, nemôžeme tieto dokumenty zverejniť, lebo možno ani neexistujú, a preto sme ich pre istotu radšej skartovali. Aby ich náhodou niekto nezneužil voči Smeru, ako je na Slovensku dobrým zvykom, hoci s tým, samozrejme, nič nemáme.“

Na záver návštevy pán premiér symbolicky pozametal v garáži aj posledné dôkazy, ktoré po návrate do vlasti predloží verejnosti. Pravda, ak sa počas letu nerozhodne, že ich nepredloží, pretože možno ani neexistujú.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní