Generálna skúška: Český prezident verí, že sa mu tentoraz podarí vyhnúť ťažkej viróze a že nebude mať výpadok textu.

Fikcia: Pán premiér do Moskvy pôjde. Pripravil si aj program

Trojica predstaviteľov krajín V3 si chystá krátky kultúrny program. Možno budeme mať lacnejší plyn.

Do poslednej chvíle to bolo veľké tajomstvo. Nikto okrem našich ruských priateľov a Jána Čarnogurského nevedel, či pán premiér Robert Fico na oslavy 70. výročia skončenia druhej svetovej vojny pôjde, alebo nie.

Dokonca aj keď hovorca českého prezidenta verejne potvrdil, že jeho šéf Miloš Zeman sa stretne na oslavách v Moskve s Robertom Ficom, náš pán predseda vlády stále odmietal prezradiť, či do hlavného mesta Ruska naozaj odcestuje, alebo sa tam opäť budú musieť nejako zaobísť bez neho.

Dnes už je všetko jasné. Pán premiér do Moskvy pôjde! A neprajníkom odkazuje: „Ak s tým niekto iný má problém, ja sa za to nehanbím.“ Žiaľ, na tribúne ho počas veľkolepej vojenskej prehliadky na Červenom námestí neuvidíme.

Pre pretrvávajúce vážne zdravotné problémy mu niekoľkohodinové postávanie pri prezidentovi Putinovi neodporúčali viacerí predstavitelia krajín Európskej únie.

Pán premiér však nechce byť len pasívny účastník osláv. Ako sa nám podarilo zistiť, spolu s českým prezidentom Milošom Zemanom a maďarským premiérom Viktorom Orbánom chcú prispieť do kultúrneho programu svojím vlastným vystúpením, v rámci ktorého zahrajú a zaspievajú ukážku zo známej piesne od Elánu Návrat strateného syna: Ja som stratený syn Som aj nájdený syn Som ten stratený syn…

Pre Slovákov hovoriacich po maďarsky: Én vagyok az elveszett fiú De én vagyok a megtalált fiú is Én vagyok az elveszett fiú...


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní