Nový imidž: Pavol Hrušovský ako univerzálny vojak, schopný zastať hocijakú funkciu a splniť každú úlohu.

Fikcia: Pavol Hrušovský ide bojovať o ďalšiu funkciu

Hrušovský tentoraz zabojuje o post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu. Keďže má kandidovať len on, viacerí politickí komentátori mu dávajú pomerne veľkú šancu, že ho teraz nikto neporazí.

Uplynulo pár mesiacov odvtedy, čo Pavlovi Hrušovskému doslova o chlp uniklo víťazstvo v prezidentských voľbách, a už sa opäť vrhá do neľútostného politického súboja.

Tentoraz zabojuje o post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu. Keďže má kandidovať len on, viacerí politickí komentátori mu dávajú pomerne veľkú šancu, že ho teraz nikto neporazí.

„Aj keď nedostane potrebný počet hlasov, nikto nebude môcť povedať, že pán Hrušovský bol horší než jeho protikandidát, keďže žiadneho protikandidáta mať nebude,“ vysvetľuje politický vizionár a poslanec za stranu Smer Andrej Kolesík.

Ako priznal, už chystá pre kolegov lístočky, aby vedeli, ako sa majú rozhodnúť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, ak by vo svojom vnútri opäť pociťovali absenciu týchto prvkov.

Kresťanskí demokrati sú presvedčení, že Pavol Hrušovský je aj teraz ich najlepším kandidátom. „Treba si uvedomiť, že je to taký univerzálny vojak, dokáže hravo zvládnuť každú, i tú najťažšiu úlohu aj v tých najkrízovejších situáciách, aj vtedy, keď by iní už dávno nevládali a odpadávali."

"Od revolúcie v roku 1989 bol v podstate stále v nejakých funkciách. Tak prečo práve teraz, keď len dovŕšil dôchodkový vek, by mal ostať bez funkcie?“ kladie si rečnícku otázku jeden z jeho spolustraníkov.

Zároveň vyjadril pevné presvedčenie, že poslanci za Smer podľa neformálnej dohody podporia Hrušovského. „Dúfam, že sa nezachovajú tak, ako sme sa pred časom v tajnom hlasovaní zachovali my pri podpore kandidátov, ktorých v rámci našich koaličných dohôd ponúkli na post šéfa NKÚ liberáli. To by sme zase my nepodporili ich zmenu ústavného zákona o dlhovej brzde, aby mohli pred voľbami opäť rozdávať.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní