Na futbalovej vlne: Stačilo pár hodín a nový imidž bol na svete.

Fikcia: Podpora športu bude prioritou vlády, Fico ide príkladom

Tetovanie podľa vzoru futbalových reprezentantov bude preplácať Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Posledné úspechy slovenskej futbalovej reprezentácie inšpirovali aj premiéra Roberta Fica, ktorý už od malička pre tento šport doslova žije a rozumie mu oveľa viac než čomukoľvek inému. Napokon, veď iba vďaka pánu predsedovi vlády môžu tisíce detí v celej našej krajine pobehovať po prekrásnych nepredražených ihriskách s umelým povrchom a hrať sa na svoje idoly Marka Hamšíka i Juraja Kucku.

Tí chytrejší zase vytrvalo posedávajú na lavičkách, hrajúc sa na Jána Kozáka. Keďže sledovanosť televíznych prenosov trhá rekordy, premiér Fico rozhodol, že podpora futbalu sa stáva národnoštátnym záujmom číslo jeden.

„Predseda vlády pôjde ako skúsený politik príkladom,“ uviedla jeho hovorkyňa Beatrice Szabó. „Svoju dennú dávku tisíc kľukov zvýšil na tritisíc, čo doslova vydesilo príslušníkov elitného piateho pluku špeciálneho určenia, ktorí hromadne začali podávať žiadosti o odchod do civilu. Zároveň sme požiadali Povodie Dunaja o predĺženie hrádze, aby premiér nebol limitovaný jej dĺžkou a mohol každodenne behávať viac a viac kilometrov. Imidžmejkri mu zároveň odporučili zmeniť doposiaľ konzervatívny účes a na telo pridať decentné tetovanie.“

Premiér najprv uvažoval, že si dá na rameno vytetovať trénera Kozáka, ale vzhľadom na nedávne udalosti na Kryme, kde sú kozáci protiputinovskou menšinou, veľmi rýchlo z tohto nápadu zišlo.

Martinku z Turca zase razantne odmietol pre pokoj v rodine. Napokon sa - až na drobné detaily - inšpiroval jedným zo svojich nemenovaných futbalových a morálnych vzorov.

Ako Úrad vlády zdôraznil, daňových poplatníkov toto tetovanie nestálo nič, pretože na základe prijatej novely zákona to bude v štátnej zdravotnej poisťovni plne hradený úkon ako súčasť preventívnej starostlivosti o vlastné zdravie. To je ďalší dôkaz, že súkromné poisťovne sú v našom zdravotníckom systéme úplne zbytočné.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].