Utajené stretnutie: Zamaskovaný Ján Figeľ po krátkom vyjednávaní nastúpil do vládnej limuzíny.

Fikcia: Politické rokovania medzi Smerom a KDH čulo pokračujú

Kresťanskí demokrati odmietajú tvrdenia kolegov z Ľudovej platformy, že kupčia so Smerom. Redakcii týždenníka Plus 7 DNÍ sa však podarilo získať fotografie z úvodu nedávneho stretnutia Jána Figeľa s vedením Smeru.

Potom, čo sa kresťanskí demokrati rozhodli podporiť v parlamente návrh Smeru na zmenu ústavy týkajúcu sa súdnictva, museli čeliť ostrým výčitkám opozičných partnerov z Ľudovej platformy. Tí kádehákov obvinili z obyčajného kupčenia, pretože Smer im na revanš sľúbil zakotviť do ústavy definíciu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy.

Napriek tejto nežičlivej kritike politické rokovania medzi predsedom Smeru Robertom Ficom a šéfom KDH Jánom Figeľom naďalej čulo pokračujú, no už na neoficiálnej pôde, aby ich aktéri unikli pozornosti verejnosti.

Redakcii týždenníka Plus 7 DNÍ sa napriek tomu podarilo získať fotografie z úvodu nedávneho stretnutia, ktoré zrejme malo ostať utajené pred kolegami kádehákov z Ľudovej platformy, najmä pred všetečným Pavlom Frešom.

Ján Figeľ tentoraz nešiel, tak ako mal predtým vo zvyku, do sídla Smeru na Súmračnej ulici, ale nenápadne postával na jednej z bratislavských ulíc v širšom centre mesta. O pár minút pri predsedovi KDH, ktorý sa úspešne maskoval netradičným oblečením, zastala vládna limuzína.

Po krátkom intenzívnom rozhovore, počas ktorého si aktéri zrejme dohodli základné pravidlá, Ján Figeľ nastúpil do vozidla, ktoré vzápätí odišlo na neznáme miesto.

Podľa kuloárnych informácií ponúkajú kresťanskí demokrati kolegom socialistom, že podporia zmenu ústavy garantajúcu vedúcu úlohu Smeru výmenou za ústavný zákon úplne zakazujúci interrupcie.

Za hlasy na schválenie ústavného zákona o znárodnení niektorých dôležitých inštitúcií, ako sú napríklad súkromné zdravotné poisťovne a firmy nepatriace sponzorom týchto dvoch politických strán, kresťanskí demokrati požadujú ústavou garantované povinné náboženstvo na všetkých stupňoch škôl a v predškolských zariadeniach.

Podľa najnovších informácií napokon čiastočne ustúpili a povinné náboženstvo nebudú musieť navštevovať poslucháči doktorandského štúdia.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní