Pracovné stretnutie: Predseda parlamentu Pavol Paška a podpredseda poslaneckého klubu Miroslav Číž analyzujú v uvoľnenej atmosfére prínos obmedzenia pohybu novinárov po priestoroch Národnej rady pre prácu zákonodarného zboru.

Fikcia: Poslanci konečne môžu nerušene riešiť problémy krajiny

Vďaka šéfovi parlamentu už môžu poslanci naplno pracovať bez toho, aby ich neustále obťažovali novinári.

Rozhodnutie predsedu parlamentu Pavla Pašku, ktorým výrazne obmedzil pohyb novinárov po parlamente a zakázal fotografovanie a filmovanie osobných vecí poslancov, prinieslo po dlhých rokoch zbytočných nervov a neuveriteľného stresu do práce členov zákonodarného zboru vytúžený pokoj.

„Konečne sa môžeme venovať riešeniu dôležitých problémov krajiny a jej občanov bez neustálych obáv, čo zase prekrútia novinári, čo nafotia, čo zveličia,“ povedala šéfka klubu Smeru a podpredsedníčka parlamentu pani Laššáková.

„Samozrejme, že ak vás niekto neustále sleduje a potajomky nazerá cez plece, čo robíte, tak to znižuje schopnosť sústrediť sa na problém a zvyšuje možnosť chyby či fatálneho omylu,“ pridal sa podpredseda poslaneckého klubu sociálnych demokratov pán Miroslav Číž.

„Len na ilustráciu - kým v predchádzajúcom období mi vyriešenie jedného sudoku strednej obťažnosti trvalo priemerne viac ako desať minút, teraz bez špehovania novinármi mi to zaberie necelých sedem minút.“

Predseda parlamentu Paška tiež s potešením uvítal svoje vlastné rozhodnutie a považuje ho za mimoriadne pozitívne. „Už to skutočne zašlo priďaleko. Mnohí kolegovia sa mi sťažovali, že z obáv, aby ich novinári nenafotili či nenafilmovali, ako sa od únavy tackajú po chodbe, radšej ostávali v poslaneckých kanceláriách."

"A potom nebol parlament uznášaniaschopný. Pre občanov tohto štátu mimoriadne dôležité zákony nemal kto schvaľovať len preto, že fotografi snorili po parlamente a hľadali, koho zdiskreditujú! No je to normálne?“

Našťastie, to všetko je minulosť. Poslanci sa bez zbytočného záujmu médií už môžu naplno a bez obáv venovať svojej práci, ako sa hovorí, za zatvorenými dverami.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].