Plán im nevyšiel: Pôvodne chceli Putinovi dokument odovzdať na záchode, no všetci sa tam nezmestili.

Fikcia: Predseda vlády hru NATO odhalil

Robert Fico to vybavil. Už sa nemusíme báť, že u nás vybudujú základňu NATO.

Hoci Severoatlantická aliancia farizejsky nikdy ani len nenaznačila, že by na našom území chcela vybudovať nejakú svoju základňu, pán predseda vlády Robert Fico jej špinavú hru odhalil a rozhodol sa razantne konať.

Najskôr neoficiálne jastrabov z Pentagónu varoval, že v prípade, ak by NATO od nás ako od členskej krajiny predsa len niekedy požadovalo umiestnenie základne, podmienil by to súhlasom občanov v referende.

Keďže však naši občania často ani sami dobre nevedia, čo vlastne chcú, a v referende by sa mohli pomýliť, teda hlasovali by za to, čo vlastne ani nechcú, nenechal nič na náhodu.

Vybral sa teda aj so svojimi najvernejšími ľavicovými mládežníkmi Kolesíkom, Blahom a Martvoňom priamo do Moskvy. Tam odovzdali prezidentovi Putinovi takzvaný pozývací list číslo 2, v ktorom ho v mene slovenského ľudu žiadajú „… poskytnúť skutočnú pomoc a podporu a všetkými možnými spôsobmi, ktoré máte k dispozícii, zachrániť Slovensko pred hrozbou NATO“.

Ako sa v ňom konštatuje, „… s ohľadom na zložitosť a nebezpečný vývoj situácie v našej krajine prosíme vás o maximálne utajenie tohto nášho vyhlásenia, preto vám píšeme priamo, osobne a po rusky“.

Dokument v záujme utajenia chceli podobne ako Vasil Biľak Brežnevovi v roku 1968 odovzdať Putinovi na záchode, no svoj plán museli napokon zmeniť.

V celom Kremli sa totiž nenašla jediná toaleta, do ktorej by sa komfortne zmestili všetci piati tak, aby mali dostatok miesta aj na objatie a súdružský bozk. Iba ak bez Kolesíka, ten to však kategoricky odmietol. Prezident Putin prisľúbil, že urobí všetko pre to, aby na Slovensku už neostalo žiadne voľné miesto na základňu NATO.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní