Fikcia: Procházkovi pomohol Smer

Predseda strany Sieť sa už nemusí trápiť pre splatenie úveru z FIO banky.

Môže strieľať sekt! Hoci sú voľby ešte predo dvermi, šéf strany Sieť Radoslav Procházka už má dôvod na radosť! Stal sa totiž prvým výhercom jackpotu, ktorý tento rok padol v hre LOTO.

„V nedeľnom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO padol v I. ťahu hry jackpot 2 948 814,68 eura,“ informoval hovorca spoločnosti TIPOS Rastislav Čépe.

O výhercovi však prezradil len to, že tiket si podal v Košickom kraji. „Hráč uzatvoril jednotipovú stávku na dve žrebovania. Jeho vklad do hry bol 1,60 eura,“ pokračoval Čépe.

Hoci mená výhercov sú vždy tajné, nám sa po niekoľkohodinovom zisťovaní napokon predsa len podarilo zistiť, o koho ide. Novým jackpotovým milionárom je samotný šéf Siete Radoslav Procházka!

Keď sme sa ho to na rovinu opýtali, priznal sa: „Áno, je to tak. Nerád priznávam, ale som hráč. Vždy keď sme niekde na mítingoch po Slovensku, tak si LOTO podávam… Je to taká moja úchylka, manželka sa za to na mňa dosť hnevá,“ prezradil úprimne Rado.

Nedeľná výhra však jeho ženu určite poteší.

„Tá suma ma fakt milo prekvapila. Keď splatím úver FIO banke (česká banka poskytla Sieti úver vo výške 2,8 milióna eur - pozn. red.), tak mi ešte ostane pekná sumička na dovolenku s manželkou a deťmi. Po náročných dňoch, ktoré nás čakajú, si to v lete určite zaslúžia,“ povedal šéf Siete.

Priznal, že sa mu po nedeľňajšom žrebovaní rozhodne ľahšie dýcha. „Viete, ručiť celým svojím majetkom nie je bohviečo.“ A priznal ešte čosi: „Nerád to hovorím, ale dlho som zvažoval, či mám tipnúť aj číslo 16 (číslo, s ktorým ide do volieb Smer - pozn. red.). Napokon som ho dal a vidíte - vyhral som!“

Navyše tým Procházka nadobro zobral vietor z plachát predsedovi strany Sme rodina Borisovi Kollárovi, ktorému sa úver z FIO banky pre procházkovcov nepozdával.

„Viete, ako sa hovorí - šťastie občas sadne aj na vola,“ neodpustil si jedovatú poznámku Kollár, keď sme sa ho na šťastného výhercu opýtali. „Verte mi, dobre viem, o čom hovorím,“ dodal záhadne multimilionár Boris.