Tajné rokovanie opozície: Konečne sa jej lídri zhodli na spoločnom kandidátovi na post hlavy štátu. Proti bol iba Dzurinda, ale to už nikoho netrápi.

Fikcia: Radičovú zlomili na kandidatúru. Má však podmienky

Iveta Radičová zmenila svoje rozhodnutie, že nebude kandidovať za prezidenta.

Opozícia sa konečne zhodla na svojom spoločnom prezidentskom kandidátovi. Niekoľkohodinové utajené stretnutie lídrov, medzi ktorými na počudovanie nechýbal expremiér Mikuláš Dzurinda a, naopak, na nepočudovanie chýbal Alojz Hlina, prinieslo svoje ovocie.

Iveta Radičová napokon tlaku podľahla a súhlasila so svojou kandidatúrou. Podľa kuloárnych informácií už jednoducho nedokázala odolávať všetkým tým prosbám politikov, ale najmä radových občanov, aby zmenila svoj odmietavý postoj k návratu do politického života.

Samozrejme, že nič nie je zadarmo. Aj Pavol Frešo priznal, že Iveta Radičová mala niekoľko mimoriadne závažných požiadaviek, ktorým sa napokon až po dlhšej porade rozhodli opoziční lídri vyhovieť.

„Napríklad kategoricky požadovala, aby nemusela navštevovať všetky hokejové zápasy, čo v súčasnosti patrí medzi najdôležitejšie úlohy hlavy štátu. Taktiež trvala na tom, aby v prípade, ak bude zvolená, už nepatrilo medzi jej ústavné povinnosti chodiť minimálne raz do mesiaca na poľovačku a zabíjať pre radosť zvieratá dodané na miesto správcami revírov,“ vysvetľoval Ján Figeľ.

„Snažili sme sa jej vysvetliť, že potom už naozaj nebude mať, samozrejme, okrem nevymenovávania, čo na práci, no nechcela ustúpiť,“ pridal sa Béla Bugár.

Najväčšie výhrady voči Ivete Radičovej mal i tentoraz Mikuláš Dzurinda. Ako povedal, nepáči sa mu, že chce flagrantne porušiť dlhoročnú tradíciu našich prezidentov tým, že odmieta, aby jej boli zo štátnych prostriedkov preplácané náklady na bývanie, ako je elektrina, plyn, vodné a stočné či upratovačka a záhradník. „Dokonca si chce sama platiť aj satelitnú televíziu a internet,“ dodal s neskrývaným pohŕdaním v hlase.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní