Známe tváre: Okrem Toma Cruisa má pre prezidentského kandidáta pracovať aj John Travolta, ponuku zvažuje aj Catherine Bellová.

Fikcia: Šéfom prezidentskej kancelárie bude Tom Cruise

Nový prezident už predstavuje svoj budúci tím spolupracovníkov. Sú v ňom aj svetoznáme osobnosti.

Nádejný prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska sa síce svojej funkcie ujme až o niekoľko týždňov - pochopiteľne, len v prípade, že sa mu napokon predsa len podarí zložiť sľub do rúk predsedníčky Ústavného súdu -, no už v predstihu začína verejnosti postupne predstavovať budúci tím svojich najbližších spolupracovníkov.

Nechýbajú v ňom naozaj svetoznáme osobnosti. Nesporne najväčším prekvapením je výber najvyššie postaveného úradníka hlavy štátu, vedúceho Kancelárie prezidenta. Ponuku na túto zodpovednú funkciu prijal americký odborník Thomas Cruise Mapother IV, v laickej verejnosti známejší pod menom Tom Cruise.

„Nie je žiadne tajomstvo, že pán Cruise mi so svojimi kolegami výrazne pomohol v predvolebnej kampani. No čo si ešte viac cením, má veľa priateľov a známych aj medzi sociálnymi demokratmi, čo mi, dúfam, pomôže pri nadväzovaní dobrej spolupráce s vládou a parlamentom,“ prezradil kandidát na prezidenta Andrej Kiska.

Budúci kancelár pán Tom Cruise sa rovnako ako prezidentský kandidát Andrej Kiska verejne zaviazal, že celý plat venuje nemenovanej nadácii. „Napokon, je o mne už dlhší čas známe, že jej dávam väčšinu svojich peňazí,“ dodal.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní