Prvá lastovička: Bývalý predseda parlamentu Pavol Hrušovský spolu so súčasným šéfom NR SR Pavlom Paškom sprevádzajú nemenovaného poslanca pri jeho návšteve nového Centra regenerácie.

Fikcia: V parlamente vzniklo regeneračné centrum pre indisponovaných poslancov

Poslanci môžu konečne v dôstojných podmienkach zregenerovať svoje sily oslabené alkoholom.

Poslanci parlamentu sa konečne dočkali. V objekte NR SR vzniklo po dlhých rokoch čakania Centrum regenerácie, kde budú môcť prečkať chvíle indispozície spôsobenej nadmernou konzumáciou alkoholických nápojov.

Je potešiteľné, že v takej závažnej otázke, akou bolo schválenie Centra regenerácie, sa neriadili naši poslanci slepou straníckou príslušnosťou, ale len svojím vedomím a svedomím. Vďaka tomu našla táto myšlienka podporu naprieč celým spektrom opozície aj vládnej strany.

„Musím bez zbytočného pátosu priznať, že alkohol je jedna z mála vecí, ktorá nás skutočne spája,“ potvrdil jeden poslanec za vládnu stranu, ktorý si nevedel spomenúť na meno.

Je smutné, že jedna z najpočetnejších skupín v parlamente sa až teraz dočkala svojej klubovne. „Matky s malými deťmi majú svoju miestnosť už niekoľko rokov, veriaci majú dlhší čas k dispozícii priestory na rozjímanie a modlenie, iba my sme boli na periférii záujmu,“ posťažoval sa jeden z aktivistov myšlienky zrodu Centra regenerácie, poslanec za kresťanských demokratov.

Nové priestory umožňujú každému poslancovi plnohodnotne vykonávať mandát aj po jeho premiestnení do centra. Prenosné hlasovacie zariadenie umožňuje zapájať sa do prijímania zákonov aj počas indispozície, aj v tých ťažších stavoch. Ak nedokáže sledovať na veľkoplošnej obrazovke palec predsedu svojho poslaneckého klubu, ktorým ukazuje, ako treba hlasovať, možno zariadenie prepnúť na automatický režim. Vtedy ho ovláda priamo šéf klubu, prípadne, ak sa aj ten nachádza v Centre regenerácie, iná zodpovedná osoba.

Rovnako sa môže regenerujúci poslanec zapájať do diskusie a prednášať faktické poznámky. Ak nie je dostatočne upravený, môže vypnúť prenos svojho obrazu do rokovacej sály.

Okrem bežných liekov na trávenie či bolesť hlavy má v chladničke k dispozícii nakladané uhorky a kvasenú kapustu. Ich prípadnú konzumáciu však musí preplatiť z prostriedkov, ktoré dostáva ako nezúčtovateľné paušálne náhrady na výkon poslaneckého mandátu.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní