Jednoznačný dôkaz: Minister vnútra ukazuje košeľu Dáriusa Rusnáka, na ktorú mu násilníci po bitke načarbali perom tajuplný odkaz.

Fikcia: Vieme, ako to bolo skutočne s kauzou Dáriusa Rusnáka

Vyšetrovatelia už uzavreli kauzu Dáriusa Rusnáka. Všetko je naopak.

Našej polícii sa v mimoriadne krátkom čase podarilo vyriešiť a uzavrieť vznesením obvinení incident, ktorý sa odohral v kaviarni Prezidentka neďaleko Prezidentského paláca. V nej mal podľa medializovaných informácií blízky spolupracovník našej hlavy štátu Dárius Rusnák vulgárne nadávať dvom Slovenkám hovoriacim po maďarsky a následne fyzicky napadnúť mladíkov, ktorí sa mladých žien zastali.

Dôkladné vyšetrovanie incidentu špeciálnym tímom, zloženým zo špičkových vyšetrovateľov, ktorí okrem iného dotiahli do úspešného konca zložitú kauzu Malinová, však prinieslo prekvapivé výsledky. „Už od samotného začiatku mali vyšetrovatelia dôvodné podozrenie, že skutok sa nestal tak, ako ho opísali svedkovia,“ povedal minister vnútra Robert Kaliňák.

„Každý, kto pána Rusnáka pozná, totiž vie, že nikdy nepoužíva vulgárne slová, a teda nemohol byť autorom vyjadrenia ,Vy..bané Maďarky‘. A nie je ani násilnícky typ. Naopak, je všeobecne známe, že už v časoch hokejovej kariéry sa mu bridila fyzická konfrontácia a dával prednosť priateľskému slovu.“

Vyšetrovaním sa preukázalo, že ženy vulgárne urážali pána Rusnáka a jeho priateľa, ktorí pokojne sledovali hokejový zápas, kategoricky odmietajúc neustále ponuky čašníka, že im prinesie alkoholické nápoje.

Keď agresívna osoba ženského pohlavia so svojimi vulgarizmami nepochodila, hoci ich jej spoločníčka simultánne prekladala do slovenského jazyka, vrhli sa na pána Rusnáka a jeho spolusediaceho agresívni, dobre vyšportovaní mladíci, ktorí ho bili, zhodili na zem, kde ho ešte aj kopali.

Napokon mu strhli sako a na košeľu mu perom napísali tajuplný odkaz: Totok vissza a Duna mögé! Keď sa vyzúrili, privolali policajnú hliadku, ktorej poskytli nepravdivé informáce o incidente. V súčasnosti sú obe ženy, ich dvaja komplici a čašník v cele predbežného zadržania. Sudca posudzuje návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní