Osudný okamih: Manželka kúpila Robertovi Ficovi hodinky prostredníctvom splátkovej firmy. Aby mohli úžerníkovi splácať dlh, museli predať byt a ísť do podnájmu.

Fikcia: Vieme, prečo Fico nenávidí Kisku a označuje ho za úžerníka. Máme dôkaz!

Robert Fico dodnes s trpkosťou spomína, ako mu manželka kúpila hodinky cez úžerníkov so splátkovým predajom.

Tak sa nám predsa len podarilo zistiť, prečo premiér Robert Fico tak úprimne nenávidí svojho protikandidáta Andreja Kisku a označuje ho za úžerníka. Pravda je veľmi prozaická - on sám sa stal nešťastnou obeťou splátkového predaja.

„Manželka mi chcela pred pár rokmi na Vianoce a ďalšie moje sviatky kúpiť nové hodinky. Tie staré už meškali, občas dokonca išli aj dozadu. Tak sme sa spolu vybrali do obchodu, aby som si nejaké vybral. Každý, kto ma pozná, vie, že nie som malomeštiak a že na luxus si nepotrpím, tak som chcel nejaké obyčajné, tak do desaťtisíc eur."

"Manželka však trvala na trochu kvalitnejších, vraj chodím medzi ľudí a Vianoce a ďalšie sviatky mám len raz do roka, tak prečo sa uskromňovať. Hoci peniaze na rozhadzovanie sme nemali, presvedčila ju ponuka firmy poskytujúcej na pohľad výhodný splátkový predaj. Tak sme podpísali zmluvu, ja som si dal na ruku nové hodinky a odvtedy sa nám začal rúcať svet.“

S ťažko skrývanými slzami premiér spomína, ako neskôr s manželkou zistili, že len s problémami dokážu uhrádzať splátky a vinou úžerníkov museli šetriť ešte aj na jedle. Vtedy pán premiér aj dramaticky schudol.

Manželov šokovalo, keď si po čase vyrátali, že na splátkach dohromady zaplatia viac, než si požičali. Každý mesiac im brali úžerníci dvetisíc eur po celé dva roky. Neostalo im nič iné, než predať svoj byt na Dlhých dieloch, aby im ho nezobral exekútor, a išli bývať do podnájmu.

„Našťastie som bol v tom čase premiérom, a tak som prenájom platiť nemusel,“ spomína na najhoršie roky svojho života Robert Fico. „A to bola, prosím, firma, ktorú založil pán Kiska,“ s trpkosťou v hlase dodal pán premiér, ktorý do dnešného dňa považuje za veľmi nespravodlivé, ak od ľudí niekto pýta peniaze, čo si v minulosti požičali v dobrej viere, že ich nebudú musieť vrátiť.

„Rozhodol som sa prehovoriť o tomto našom nešťastí, aby si občania uvedomili, kto by sa mohol stať ich prezidentom, neviedli ma k tomu žiadne zištné dôvody,“ dodal na záver.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní