Vzácny nález: Objavili ho robotníci pri výkopoch nových garáží pod Bratislavským hradom.

Fikcia: Vieme, prečo chce Pavol Paška vybudovať garáže pod Hradom

Pavol Paška dešifroval posolstvo vzácneho archeologického nálezu, záhadnú skratku S 1. KSS.

Doslova prelomový objav, ktorý prepíše učebnice dejepisu, sa vďaka náhode, no najmä pozornosti jedného z našich najvyšších ústavných činiteľov zrodil pri výkopových prácach pre nové podzemné garáže pod Bratislavským hradom. V masíve skaly objavili robotníci malú miestnosť a v nej pozostatky drevenej kolísky, detské pletené papučky a zopár dobových kresieb.

Možno by tento nález upadol do zabudnutia, keby si ho nevšimol pán predseda parlamentu Pavol Paška, ktorý bol skontrolovať postup stavebných prác, o čo ho poprosil jeho kamarát, majiteľ dodávateľskej firmy.

„Papučky som si veľmi pozorne prezrel a na základe ich modrej farby som po chvíli usúdil, že zrejme patrili chlapčekovi. A keď som na ich vnútornej strane objavil záhadný nápis S 1. KSS, hneď som si uvedomil, aký vzácny objav sa nám podaril. Dieťa, ktorému mamička napíše do papučky takúto skratku, môže byť len jedno - Svätopluk, prvý kráľ Starých Slovákov,“ oznámil pán Paška na mimoriadnom brífingu pred vybranými novinármi.

Ako ďalej vysvetlil, túto jeho teóriu potvrdzuje aj dobová kresba muža sediaceho na koni, ktorá sa v izbičke zachovala. „Je to zrejme otec dieťaťa, ktorý, ako vidíte, sa nápadne podobá na kráľa Svätopluka. Napokon, prečo by mal mať malý kráľ vedľa kolísky položenú kresbu niekoho úplne cudzieho? Takže to definitívne potvrdilo naše predpoklady, že malý Sveťo prežil svoje detstvo v Bratislave, ktorá v tom čase ešte bola Slovenskom.“

Najväčšiu zásluhu za tento objav treba pripísať práve predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi, ktorý sa napriek nepretržitej kritike rozhodol vybudovať podzemné garáže pod Hradom.

„Neustále ma obviňovali, že sú to úplne zbytočne vyhodené peniaze, pretože v okolí je dosť nevyužitých parkovacích miest v podzemí a že jedno miesto bude stáť toľko, čo priemerný byt."

"Aj keby stálo ako desať bytov, i tak by to bola iba symbolická cena za úžasný objav, ktorý okrem iného potvrdil aj to, že Starí Slováci boli mimoriadne rozvinutá kultúra a používali na pletenie syntetickú priadzu už v časoch, keď iné európske národy papučky iba háčkovali.“

Pán Paška vyjadril presvedčenie, že aj tento mimoriadne cenný historický objav pomôže voličom správne si vybrať spomedzi prezidentských kandidátov


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní