Zadržaný Tom N.: Jedného z hlavných aktérov kauzy Gorila chytili kukláči pri pokuse ujsť na aute do svojej domoviny.

Intrigán Nicholson

Obvinoval naše súdy, že pre korupciu nepôjde za mreže žiadny aktér z kauzy Gorila, a už o pár hodín jej hlavný protagonista sedel v cele.

Zdá sa, že pán Tom Nicholson, ktorý sa tak rád necháva nazývať investigatívnym žurnalistom, nie je až taký neomylný, na akého sa hrá. Tento autor pamfletu s názvom Gorila totiž nedávno verejne poburoval občanov, že neverí, že aktéri rovnomernej kauzy niekedy skončia za mrežami. „Môžeme čakať, že padne nejaké obvinenie, ale problém bude prokuratúra a súdy, ktoré nielenže sú veľmi pomalé, ale tá druhá strana do nich vliala toľko peňazí, že je problém naraziť na sudcu, ktorý nie je podplatený,“ tvrdil na verejnom priestranstve. Za slová o skorumpovaných súdoch a prokuratúre si vyslúžil hlasný nesúhlasný piskot prítomných.

O tom, aká bola jeho kritika scestná a neobjektívna, svedčia aj udalosti, ktoré nasledovali. Od týchto vyhlásení neuplynulo ani dvadsaťpäť hodín a prvý aktér kauzy Gorila už sedí za mrežami. Je ním kanadský štátny občan Tom N., ktorého zadržali príslušníci špeciálnej zásahovej jednotky vo chvíli, keď nasadal do auta, zrejme v snahe ujsť pred spravodlivosťou do svojej vlasti.

Prokurátor, pochopiteľne, dal návrh na jeho väzobné stíhanie, pretože sa obával, že by obvinený utiekol, pokračoval v trestnej činnosti a zároveň by aj ovplyvňoval svedkov. Zákonný sudca žiadosti vyhovel, pričom odvolací súd už vopred zamietol sťažnosť obvineného voči vzatiu do väzby. „Chceme tak zabrániť zbytočným nedorozumeniam, na základe ktorých sa na slobode ocitli mafiáni najhrubšieho zrna,“ vysvetlil tento razantný postup hovorca súdu. Podľa dostupných informácií je obvinený Tom N. považovný za hlavného aktéra kauzy Gorila. „Nebyť jeho, už dávno by žiadna Gorila neexistovala,“ vyjadril sa sudca, ktorý zároveň vylúčil, že by existovala možnosť, aby ho „vďaka“ korupcii prepustil na slobodu. „Môžete si byť istí, že toľko peňazí nemá šancu zohnať.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní