Kompromis: Kandidátka Hrušovská vyhovuje všetkým opozičným stranám.

Konečne sa dohodli

Opozícia už má spoločnú kandidátku na post prezidenta republiky

Podlhých a zložitých rokovaniach lídri opozičných strán konečne našli kompromis a zhodli sa na spoločnom kandidátovi, ktorý sa bude uchádzať s ich podporou o kreslo prezidenta republiky. Spočiatku to vyzeralo, že opozičníci, tak ako vždy, sa dohodnúť nedokážu. Už dlhšie totiž strana Sloboda a Solidarita navrhuje ako kandidáta na post hlavy štátu filantropa a zakladateľa charity Dobrý anjel Andreja Kisku.

Je to však nestranícky kandidát a mnohým prekáža, že je príliš slušný človek. Kresťanskí demokrati majú o budúcej hlave štátu svoje vlastné predstavy, preto jednoznačne požadovali, aby do prezidentského súboja išiel skúsený harcovník Pavol Hrušovský. A, pochopiteľne, tak ako zakaždým, odmietali akékoľvek ústupky s tým, že ustúpiť by mali iní. Šéf SDKÚ Pavol Frešo, muž kompromisu, mal, aj vzhľadom na skúsenosti z minulosti, iba jednu jedinú, no zásadnú pripomienku - aby spoločným kandidátom opozície bola žena a najlepšie by bolo, keby sa aspoň trochu podobala na Ivetu Radičovú.

Béla Bugár za svoj Most-Híd tiež vyjadril ochotu na kompromis. „No kategoricky trváme na tom, aby to bol abstinent,“ vyhlásil na stretnutí opozičných lídrov a z tejto požiadavky neustúpil napriek tomu, že ho jeden z partnerov obviňoval, že tým definitívne zablokuje celé rokovanie. Napokon sa zrodil kompromis a už čoskoro by mali abstinentku Dobrú Anjelku Hrušovskú predstaviť verejnosti.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní