Ako z rozprávky, kde nepomohol lekár, pomohol Matovič.

Popolvár Matovič vyslobodil princeznú Belousovovú

Pani Belousovová tvrdo zaspala, javila všetky príznaky otravy jablkom či jablkovicou. Kto bol v pozadí tohto beštiálneho činu?

Hoci sa parlamentné voľby nezadržateľne blížia, po jednej z najväčších favoritiek, pani Anke Belousovovej, sa akoby zľahla zem. Nevidno ju v televízii, nepočuť v rádiách, jej vtipné bonmoty chýbajú aj v tlačených médiách. Najviac to, samozrejme, vyhovuje jej rivalovi Jánovi Slotovi, ktorý sa nemusí brániť britkým obvineniam a vďaka jej mlčaniu má SNS opäť akú- -takú šancu dostať sa do parlamentu.

Čože sa to stalo s pani Belousovovou? Prečo ju nevidieť a nepočuť? To sa rozhodol zistiť jeden z jej najbližších parlamentných priateľov Igor Matovič. Obyčajný človek, ale výnimočná duša.

Trvalo mu niekoľko dní, kým sa mu napokon podarilo pani Belousovovú nájsť. Na Kysuciach v Čadečke vo svojom zrube spala hlbokým spánkom. Takým hlbokým, že ju nedokázal prebudiť ani Matovič, ani siedmi malí bezdomovci, ktorí sa tam pri nej celý čas motali.

Privolaný lekár skonštatoval, že jej srdce bije pravidelne, že dýcha a dokonca sa dá zaregistrovať aj slabá aktivita mozgu. Po tom, čo dostal všetky laboratórne výsledky, iba nechápavo krútil hlavou. „Zrejme ju ktosi otrávil jablkom alebo skôr jablkovicou,“ dodal zamyslene.

Pacientka však nereagovala na žiadne podané lieky a lekár napokon rezignoval a odišiel. No pán poslanec Matovič sa tak ľahko nevzdáva. Po naštudovaní odbornej literatúry od Charlesa Perraulta sa rozhodol pre posledný zúfalý pokus a spiacu kolegyňu zľahka pobozkal. Reakcia bola ešte prudkejšia, než očakával, a okamžite mu navrela celá ľavá strana tváre.

Ako však s úsmevom preňho typickým povedal, na facky si už zvykol a podstatné je, že pani Belousovová sa konečne zobudila a môže opäť začať so svojou predvolebnou kampaňou.


VIDEO Plus 7 Dní