Prísne strážené tajomstvo: Donedávna recept na skvelé klobásy poznali len Gučíkovi najbližší. Vďaka odpočúvanému telefónu sa ho zmocnil Galko.

Prefíkaný Galko

Bývalý minister obrany zneužil vojenskú rozviedku na získanie rodinného receptu Gučíkovcov.

Neuveriteľných sedemstopäťdesiattisíc eur ako odškodné požaduje niekdajší herec, podnikateľ a bývalý riaditeľ spravodajskej televízie Michal Gučík za to, že ho odpočúvali agenti vojenského spravodajstva v časoch, keď rezortu obrany šéfoval Galko. Niekomu sa môže zdať táto suma trošilinku premrštená. Treba však povedať na rovinu, že v tomto prípade išlo o niečo oveľa cennejšie, než je česť pána Gučíka. Podľa našich informácií totiž celé odpočúvanie a sledovanie jeho osoby malo iba jediný cieľ - zmocniť sa vzácneho rodinného receptu na výrobu skvelých klobás, ktorý sa u Gučíkovcov odovzdáva z pokolenia na pokolenie už takmer sedemsto rokov a ktorý sa márne pokúšali získať rôzne indivíduá na komerčné účely.

Pri vyšetrovaní odpočúvacej aféry vychádza na povrch čoraz viac nechutných špinavostí. Viaceré indície totiž naznačujú, že Ľubomír Galko sa stal ministrom obrany iba preto, aby mohol zneužiť rozviedku na získanie tajného receptu pre istý obchodný reťazec, ktorý by ich chcel vyrábať a ponúkať vo svojej sieti, aby zlikvidoval konkurenciu. Existuje aj podozrenie, že to bola aj jeho jediná pohnútka pre vstup do strany Sloboda a Solidarita. „Každý, kto Galka poznal od detstva, vám potvrdí, že nikdy nebol liberál. Práve naopak, v škôlke a neskôr aj v škole sa prejavoval ako skostnatený konzervatívec, ktorý nedovolil spolužiakom používať jeho hračky, a neskôr bránil ostatným od neho odpisovať,“ prezradil na neho zdroj z prostredia predškolského zariadenia. „Preto nám bolo čudné, že vstúpil medzi liberálov.

Dnes je úplne jasné, že ho k tomu viedli len zištné pohnútky - možnosť zneužiť vojenskú spravodajskú službu na získanie tajného receptu, o ktorý má už dlhodobo záujem jeden z obchodných reťazcov. Pán Gučík nechce priebeh vyšetrovania nijako komentovať, no zároveň priznáva, že odškodné 750-tisíc eur by malo vykompenzovať „straty, ktoré prezradením istých informácií utrpel on i budúce generácie Gučíkovcov“. A to ešte pán Gučík netušil, že jeho rodina utrpí ďalšiu tvrdú ranu - obchodný reťazec chce na výrobu tejto legendárnej pochúťky pod názvom Gucsikolbász použiť mrazené poľské mäso. „Našu rodinu to úplne zničí,“ zareagoval na túto informáciu pán Gučík a hneď zvýšil požadované odškodné od štátu na 25 miliónov eur.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].