Ako našli Kiskovi trojuholník a ako dostal Fico Pražský orloj. Aj o tom sme si mohli prečítať tento rok v rubrike FIKCIA.

Scientológ Kiska a Ficove nové hodinky: TOP fikcie roku 2014

Slovenská politicko-spoločenská scéna je nevyčerpateľnou studnicou inšpirácie. Jej predstavitelia sa opäť stali hrdinami v obľúbených fikciách.

Ani v roku 2014 by sa týždenník Plus 7 DNÍ nezaobišiel bez satiry na našich politikov a verejných činiteľov. Pravidelné FIKCIE pre vás pripravoval Milan Lukáč. Pripomeňte si s nami tie, ktoré vás zaujali najviac.

Scientológ Kiska

Andreja Kisku zatkla polícia v rámci starostlivo pripravenej bezpečnostnej akcie. Vyšetrovateľ tak konečne získal jednoznačný a nevyvrátiteľný dôkaz, že prezidentský kandidát Kiska patrí k sekte scientológov.

Pred niekoľkými dňami Robert Fico obvinil svojho súpera, že je scientológ. Toto svoje obvinenie hneď aj dokázal nevyvrátiteľným faktom: „Jedna z vašich firiem sa volá Triangel. Znakom scientologickej cirkvi je triangel,“ povedal.

Čítajte viac:

Kiska je vo väzbe, v aute prevážal scientologický symbol!

Ficova tajná vysviacka

Až prezidentská kandidatúra Roberta Fica odhalila jeho donedávna neznámu minulosť. V poriadne ostrom rozhovore s ministrom kultúry Maďaričom napokon priznal, že vyrastal v prísne katolíckej rodine, v ktorej bolo viacero kňazov i misionárov a mníšok i na významných pozíciách.

Zrejme z vrodenej skromnosti pán premiér Fico voličom neprezradil, že dva roky pred pádom komunizmu ho pápež Ján Pavol II. tajne vysvätil za kňaza.

Čítajte viac:

Fico nielenže pôsobil v katolíckom disente, mal aj tajnú kňazskú vysviacku!

Hrušovského ťažké detstvo

Po prezidentskom kandidátovi Robertovi Ficovi sa rozhodol úprimne prehovoriť o svojom detstve aj ďalší adept na post hlavy štátu, kandidát pravicových strán Pavol Hrušovský.

Jeho smutná spoveď dojme aj tie najtvrdšie nátury a tí citlivejší by ju radšej ani nemali sledovať. Už úvodné slová naznačujú, že s chlapcom Pavlom Hrušovským sa osud vôbec nemaznal. „Mal som mimoriadne nešťastné detstvo,“ priznáva.

Čítajte viac:

Pavol Hrušovský prehovoril o nešťastnom detstve

Zaneprázdená Macejková

Kiska nemá komu zložiť do rúk svoj sľub, takže sa nemôže stať hlavou štátu. Podľa našej ústavy sa zvolený kandidát ujíma funkcie prezidenta až zložením sľubu. Ten skladá pred poslancami Národnej rady do rúk predsedu Ústavného súdu napoludnie v deň, v ktorom sa má skončiť volebné obdobie predchádzajúceho prezidenta. A v tom je kameň úrazu.

Šéfka Ústavného súdu pani Ivetta Macejková má totiž na tento termín už niekoľko týždňov dohodnutého kaderníka v Košiciach, takže na ceremónii skladania sľubu sa zúčastniť nemôže. Ako povedala, musela by čakať najmenej dva mesiace na nový termín a to si nemôže dovoliť.

Čítajte viac:

Kiska prezidentom nebude! Vieme prečo

Zadlžení Ficovci

Tak sa nám predsa len podarilo zistiť, prečo premiér Robert Fico tak úprimne nenávidí svojho protikandidáta Andreja Kisku a označuje ho za úžerníka. Pravda je veľmi prozaická - on sám sa stal nešťastnou obeťou splátkového predaja.

„Manželka mi chcela pred pár rokmi na Vianoce a ďalšie moje sviatky kúpiť nové hodinky. Tie staré už meškali, občas dokonca išli aj dozadu. Tak sme sa spolu vybrali do obchodu, aby som si nejaké vybral. Každý, kto ma pozná, vie, že nie som malomeštiak a že na luxus si nepotrpím, tak som chcel nejaké obyčajné, tak do desaťtisíc eur."

Čítajte viac:

Vieme, prečo Fico nenávidí Kisku a označuje ho za úžerníka. Máme dôkaz!

Poslanci bez novinárov

Rozhodnutie predsedu parlamentu Pavla Pašku, ktorým výrazne obmedzil pohyb novinárov po parlamente a zakázal fotografovanie a filmovanie osobných vecí poslancov, prinieslo po dlhých rokoch zbytočných nervov a neuveriteľného stresu do práce členov zákonodarného zboru vytúžený pokoj.

„Konečne sa môžeme venovať riešeniu dôležitých problémov krajiny a jej občanov bez neustálych obáv, čo zase prekrútia novinári, čo nafotia, čo zveličia,“ povedala šéfka klubu Smeru a podpredsedníčka parlamentu pani Laššáková.

Čítajte viac:

Poslanci môžu konečne nerušene riešiť problémy krajiny

Ficove nové hodinky

Obyvatelia viliek v okolí honosného komplexu Bonaparte, v ktorom má prenajatý byt aj pán predseda vlády, sa ráno po Štedrom dni pri pohľade z okna nestačili čudovať.

Na supermodernom dome za jednu jedinú noc pribudol legendárny Pražský orloj. Žiadna replika, ale originál. Priniesol ho Ježiško nášmu predsedovi vlády. A keďže sa nezmestil ani do jeho bytu, inštalovali ho na priečelie domu.

Čítajte viac:

Pán premiér dostal od manželky na Vianoce klasický darček

Gašparovič u pápeža

Pán prezident Ivan Gašparovič bol veľmi príjemne prekvapený milým a srdečným prijatím u Svätého Otca, ktorého sa mu dostalo vo Vatikáne počas jeho krátkej, ale o to významnejšej návštevy.

„Pán pápež Ferdinand prvý, ktorému som zopakoval moje úprimné pozvanie na návštevu Slovenska hádam už štvrtý raz, mi tak ako v minulosti opäť prisľúbil, že keď bude môcť, tak príde, takže to vyzerá naozaj nádejne,“ oznámil pán prezident krátko po audiencii.

Čítajte viac:

Čo sa prihodilo Gašparovičovi u pápeža?

Matovičov asistent

Šéf Obyčajných ľudí Igorko Matovič si našiel nového poslaneckého asistenta. Stal sa ním známy podnikateľ a popredný odborník na audiovizuálnu techniku pán Marián Kočner.

Verejnosť si ho pamätá najmä z účinkovania v niekoľkodielnom seriáli neformálnych rozhovorov s vtedajším predsedom parlamentu, liberálom Richardom Sulíkom. Čo prinútilo poslanca Matoviča, že zamestnal muža, ktorý je známy tým, že skôr on svojimi činmi zamestnáva iných?

Čítajte viac:

Matovič si našiel nového asistenta

Šéf prezidentskej kancelárie

Nádejný prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska sa síce svojej funkcie ujme až o niekoľko týždňov, no už v predstihu začína verejnosti postupne predstavovať budúci tím svojich najbližších spolupracovníkov.

Nechýbajú v ňom naozaj svetoznáme osobnosti. Nesporne najväčším prekvapením je výber najvyššie postaveného úradníka hlavy štátu, vedúceho Kancelárie prezidenta. Ponuku na túto zodpovednú funkciu prijal americký odborník Thomas Cruise Mapother IV, v laickej verejnosti známejší pod menom Tom Cruise.

Čítajte viac:

Šéfom prezidentskej kancelárie bude Tom Cruise

  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].