7 bizarných úmrtí, ktoré sa zapísali do histórie: Prepichnuté oko aj infarkt počas sexu homosexuálov

Minulý týždeň sme pre vás pripravili článok o vskutku zvláštnych úmrtiach, ktoré postihli neznáme aj známe osobnosti. Tento týždeň pokračujeme s príbehmi smrti, ktoré miestami dokážu fascinovať.

Smrteľná paranoja

Vedci dokážu byť veľmi oduševnený. Svoje o tom vedel Kurt Godel. Geniálny rakúsky logik (paradoxne) a matematik si v priebehu kariéry vypestoval zaslúženú povesť extrémne plachého samotára. Ku koncu života trpel rôznymi psychickými poruchami, okrem iného patologickým strachom z otravy jedlom.

Ten bol až taký vážny, že nedokázal jesť nič iné okrem domácej pripravenej stravy od svojej manželky. Keď bola jeho manželka Adele koncom roka 1977 hospitalizovaná v nemocnici, vedec hladoval. Dohnal to do takého extrému, že v čase smrti z hladu vážil necelých 30 kilogramov.

Zastrelený ťavou

Objaviteľ John Horrocks, jeden z priekopníkov expedícii do austrálskeho vnútrozemia, sa väčšmi preslávil kurióznou smrťou, než svojimi objavmi. Zabila ho, vlastne zastrelila, jeho vlastná ťava. Horrocks bol ich nadšencom a horlivo volal po ich privezení do Austrálie, kde tieto zvieratá využíval pri svojich objaviteľských cestách. Počas jednej z nich ťava, na ktorej sa viezol, zrazu silno trhla telom. Vak na jej chrbte sa pre prudký pohyb pohol a zachytil Horrocksovu pušku. Žiaľ, objaviteľ ju v tom čase nabíjal, takže vystrelila a pripravila ho o niekoľko prstov a zubov. Skôr než Horrocks o mesiac podľahol gangréne, ako správny drsný chlap dal vinnú ťavu exemplárne popraviť.

Prepichnuté oko

Počas majstrovstiev sveta v šerme si v roku 1982 Vladimír Smirnov zmeral sily so západonemeckým šermiarom Matthiasom Behrom. Hneď v úvode Behr zaútočil na svojho protivníka, no čepeľ jeho meču sa zlomila. V rozbehu sa už nebol schopný zastaviť a Smirnovovi prepichol oko až ku mozgu. Ruský šermiar zomrel 9 dní na to v nemocnici.

Život za potvrdenie diagnózy

Snaha potvrdiť ich hypotézu priviedla mnohých vedcov do záhuby. Nemecký geofyzik a meteorológ Alfred Wegener v roku 1930 zamrzol v Grónsku hľadajúc ďalšie dôkazy na podporu – ako dnes vieme správneho – tvrdenia o posune kontinentov. Mal iba päťdesiat rokov. Takmer o polovicu mladší skonal daniel Carrión, peruánsky študent medicíny. Carrión sa domnieval, že bradavicová choroba a horúčka oroya predstavujú tú istú chorobu. Svoj názor sa rozhodol dokázať experimentom, v ktorom dal istej žene postihnutej bradavicovou chorobou prerezať bradavicu a získanú krv si pichol do pleca. Bradavica sa mu nevyvinula, ale dostal horúčku oroxa, čím dokázal identickosť oboch chorôb. Napriek vysokým horúčkam zapisoval príznaky, ktoré na sebe pozoroval, až do chvíle, kým ho nepremohla smrť.

Nekonečná láska

Japonskí milenci Tomio a Sashi si boli oddaní až za hrob. Okrem lásky ich spájala aj hanblivosť, až 14 rokov čakali na vzájomný prejav náklonnosti. Rozhodli sa svoje manželstvo spečatiť spoločnou nocou. Potom ako obaja dosiahli spoločne orgazmus, zomreli na infarkt.

Varovanie pre hipsterov

Starosta nemeckého mesta Braunar sa „hrdí“ skutočne kurióznou smrťou. Pri prechádzke zakopol o svoju 140 centimetrovú bradu a pri páde si zlomil väzy. Bol na mieste mŕtvy.

Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie?

Škótsky tlmočník, podnikateľ a spisovateľ Thomas Urquhart zomrel na udusenie vlastným smiechom vo chvíli, keď sa dopočul, že na anglický trón zasadne princ Charles II.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].