Adrenalín verzus pokoj: Najbezpečnejšie mesto je York, pohorela Káhira

Čakali by ste, že najväčšie nebezpečenstvo na vás číha v rajoch organizovaného zločinu? Niekedy môže mestu pokaziť reputáciu ukradnutá peňaženka.

Kde je najbezpečnejšie a v ktorých mestách treba byť radšej opatrný? Odpoveď sa snažil nájsť britský cestovateľský portál, ktorý zostavil zoznam najbezpečnejších a najmenej bezpečných miest.

Výsledok? Veľká Británia je zrejme rajom na zemi. Užívatelia portálu, ktorí sa prieskumu zúčastnili, postavili na piedestál najmä anglické mestá.

York, Bath, Edinburgh, Brighton – to je silná štvorka najbezpečnejších miest na svete podľa portálu Post Office, ktorý robil prieskum na vzorke 2 075 dospelých Britov. Až 72 percent z nich sa v meste histórie, cirkvi a univerzít Yorku cítilo bezproblémovo.

Ukradnuté peňaženky

Naopak, najrizikovejšími z hľadiska bezpečnosti sú podľa vzorky mestá Káhira, Bangkok, Istanbul a Marrákeš. Britskú metropolu Londýn považuje za bezpečnú 58 percent opýtaných, 16 percent si myslí opak.

Zaujímavé je, že do rebríčka sa nedostali ikonické sídla organizovaného zločinu, ako New York, Caracas, Bogota či Sao Paolo. Podľa čoho sa účastníci prieskumu rozhodovali? Najčastejším faktorom, pre ktorý považujú spomínané lokality za nebezpečné, bola krádež peňaženky! Stalo sa to 24 percentám opýtaných.

Naopak, bezpečné mestá treba hľadať v Európe. Rebríček po štyroch spomínaných britských sídlach dopĺňajú talianske Benátky a Florencia, rakúska metropola Viedeň, írsky Dublin, švédsky Štokholm a dánska Kodaň.

Vianočné tipy na darček