Ako Pat a Mat: Neuveríte, čím cestári posypali ulice

Slovinským mestečkom Sežana sa už niekoľko dní šíri neznesiteľný zápach. Môžu za to zamestnanci komunálnych služieb, ktorí počas poslednej vlny mrazov neposypali cesty soľou, ale solenými rybami!

Pred niekoľkými dňami päťtisícové mestečko neďaleko jadranského pobrežia zasiahli mrazy. Do ulíc okamžite vyštartovali posýpacie vozy, aby zabránili nehodám na šmykľavých cestách. Ako sa ukázalo, konali až príliš rýchlo.

Už na druhý deň teploty vystúpili nad bod mrazu a mestečkom sa začal šíriť neznesiteľný zápach. „Všetko smrdí rybacinou, pred domom som našiel kusy osolených sardiniek,“ oznámil polícii nemenovaný nahnevaný občan. V inej časti mesta zasa ľudia našli kúsky šunky.

Ako informuje chorvátsky spravodajský server index.hr, záhadu sa podarilo vyriešiť až o zopár dní. Zamestnanci komunálnych služieb omylom použili náhradnú soľ, ktorú do skladu priviezli v čase nedávneho nedostatku soli. Ukázalo sa, že tá pochádzala z neďalekej sušiarne rýb a šunky.

Nepríjemný omyl nebude lacný, miestni cestári budú musieť zaplatiť pokutu vo výške desaťtisíc eur.


  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].