Kam sa hrabe americká armáda?

Ako sa zbaviť harddisku? Pubertiak je účinnejší ako drvička americkej armády

Hoďte si do internetu slová - ako zničiť starý harddisk a uvidíte, čo všetko nájdete. Dozviete sa, že starý počítač máte odniesť do zberného dvora, ale predtým by ste mali harddisk buď správne vymazať alebo zničiť.

Správne vymazať, to síce znie pekne, ale ako laik príde na to, či to naozaj urobil dobre? Zdá sa, že oveľa lepšie bude vybrať ho z počítača - napríklad vypáčiť skrutkovačom a zdemolovať ho. Sotva ho však máte v ruke, zistíte, že ani s tým ničením to nie je také jednoduché.

A predsa nechcete, aby dakto našiel údaje, ktoré ste celé roky zhromažďovali vo svojom počítači. Darmo ste ich vymazali, naformátovať ani zmazať disk nestačí, kto by veľmi chcel, dostane sa k nim. Napríklad k vašim dovolenkovým fotografiám, kde ležíte pri mori v plavkách, prípadne bez nich! A stačí na to jednoduchý program na obnovu zmazaných údajov.

Kam sa hrabe americká armáda?
Kam sa hrabe americká armáda?
autor

Musíte byť ako americká armáda. Tá sa nespolieha na to, že disky ktosi skúsený vymazal, šrotuje ich v drvičkách na prach. Nemáte drvičku? Odporúčame patent, ktorý sa nám osvedčil: podajte starý harddisk pubertiakovi so slovami, aby ho pokazil a potom sa už len pozerajte. V našom prípade využil vodu aj oheň - vyškvaril ho na záhradnom ohníku, ešte žeravý ho hodil do vody a potom doň ešte hodinu ťal ostrou hranou krompáča. Nielenže sa zbavíte starého disku, ale aj pubertiakovi skrátite dlhý čas.

  • bub
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček