Blbý a blbší v roku 1994. Nezabudnuteľné účesy zostali a pribudlo iba pár vrások a miliónov na účte.

Ako spoznáte hlupáka? Tu je 5 typických znakov

„Keby hlúposť nadnášala, tak sa tu budete vznášať ako holubička,“ povedal doktor Štrosmajer (Miloš Kopecký) sestričke Pěnkavovej (Iva Janžurová) v kultovom seriáli Nemocnica na okraji mesta. Hlúposť sa síce navonok neprejavuje lietaním, ani kvitnúcou záhradou, ktorú spomína zas iné prirovnanie, ale pravdou je, že hlupáci vykazujú rovnaké znaky správania. Tu je ich päť zvykov, na ktoré sa tí inteligentnejší ani len nechytajú.

Náš svet obývajú všetky možné druhý ľudí s rôznou úrovňou inteligencie, píše server The Independent. Zásah. Ako ďalej portál trefne poukazuje, takmer každý sám seba považuje za inteligentného, pretože v našej obmedzenosti je vlastne ťažké presne zhodnotiť našu vlastnú duševnú vyspelosť. Veď tie naše myšlienky znejú v hlave taaaak inteligentne, či?

Tu je päť najzásadnejších rozdielov medzi bystrými a hlúpymi indivíduami, takže ak sa nechcete v spoločnosti poriadne strápniť, týmto zlozvykom sa radšej vyhnite.

1. Hlúpi ľudia obviňujú zo svojich chýb všetkých naokolo

Pozoruhodné, za všetko môže niekto iný! Príznačné pre o niečo menej inteligentného človeka a zároveň veľmi neprofesionálne je, keď za vlastnými chybami vidí, resp. hľadá niekoho iného. Hlúpi ľudia totiž len neradi prevezmú zodpovednosť, radšej sa utápajú v sebaľútosti a hľadajú vinníka, ktorý za všetko môže.

Podľa autora bestselleru Emotional Intellingence 2.0 v okamihu, keď začnete ukazovať prstom na niekoho iného, vás ľudia začnú vnímať ako niekoho, kto nevie prevziať zodpovednosť za svoje činy. Múdri ľudia vedia, že každá chyba je šanca naučiť sa robiť veci lepšie.

Pokračovanie na ďalšej strane

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček