Bystrá: Aj známa dedička Paris Hiltonová investuje do luxusných kúskov. Dar od priateľa: Soňa Müllerová sa pýši kúskom z módneho domu Hermés, ktorý si z dlhodobého hľadiska tiež drží svoju cenu.

Ako zlato: Značkové kabelky získavajú na hodnote rýchlejšie ako cenné papiere

Dámsky doplnok je nová možnosť, ako uložiť svoje tisíce.

Môžeme ho označiť za dobrú investíciu v pravom zmysle slova. Ak rozmýšľate, že si kúpite luxusnú kabelku od značky Chanel, neváhajte. Podľa najnovšej štúdie hodnota takéhoto kúska vzrástla v posledných rokoch o sedemdesiat percent.

To je väčší skok ako na trhu s akciami či nehnuteľnosťami. Stránka Baghunter sa zamerala na model Chanel Medium Classic Flap Bag. Vyrába sa už vyše šesťdesiat rokov. V tom čase sa na trhu začal predávať za dvestodvadsať dolárov, ale o päťdesiat rokov jeho cena bola už tisícsto dolárov.

V súčasnosti kabelku nájdete v obchodoch takmer za päťtisíc dolárov. Odborníci teda zaznamenali nárast jej ceny za posledný rok o vyše sedemdesiat percent. Rastúci trend sa ukazuje aj pri iných modeloch z francúzskeho módneho domu. Niečo zo zvyšovania cien môžeme pripísať inflácii, nie však v takomto rozsahu.

Podľa portálu baghunter.com, ktorý sa dlhodobo zaoberá prepojením módy a investícií, je rovnako rozumné kúpiť si kabelku Hermés. Špeciálne model Kelly alebo Birkin. Záujemcom odporúčajú voliť pri kúpe neutrálne farby, z dlhodobého hľadiska sú istejšie.


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].