Pozor, aby zhodené kilogramy neboli rýchlo naspäť.

All inclusive vám nemusí zruinovať líniu: Ako nepodľahnúť kalorickým lákadlám leta

Ako nepodľahnúť gurmánskym nástrahám leta, keď sme konečne schudli do plaviek?

Zradné lákadlá leta útočia - grilovačky, zmrzlina, all inclusive. Viete sa ovládnuť? „Základ úspechu je, nič si nezakazovať, iba vhodne nahradiť niečím rovnako chutným, len menej kalorickým,“ hovorí Katarína Skybová, prvá koučka chudnutia na Slovensku, ktorá tiež miluje all inclusive dovolenku.

Katarína Skybová: Prvá koučka chudnutia na Slovensku. Foto: archív K.S.

„Ponuka je obrovská, len si treba správne vyberať. Naložte si na tanier najprv hodnotnú, nízkoenergetickú stravu, chudé mäso, veľa zeleniny. Keď sa nasýtite, ochutnajte veci, po ktorých vám duša piští. Je šanca, že ich zjete menej, ako keby ste sa do nich pustili hladní. Ale poznám gurmánov, ktorí majú po takejto dovolenke 4-5 kíl navyše,“ dodáva odborníčka.

Pozvali vás na grilovačku? Krkovička má vysoký obsah tuku, ale ak si dáte kuracie, morčacie, suché bravčové, to je ok. Ale ak si dáte klobásu, špekáčiky, energetická hodnota je dvoj až trojnásobne vyššia. Namiesto smotanovej zmrzliny si zoberte ovocie či sorbet.

A neverte nezmyslom! Teraz je v móde citrónová voda s petržlenovou vňaťou, ktorá vraj zaručuje úbytok viac ako 6 kilogramov za týždeň. To skrátka nie je možné, iba ak by ste ochoreli. Koľko je vlastne zdravé schudnúť za týždeň?

Všetko dôležité sa dočítate v rozhovore s Katarínou Skybovou v novom čísle PLUS 7 DNÍ.