Celebrity ho považujú za zázračný liek na všetko. Vylieči vraj boľavé kolená, vrásky aj celulitídu

Musíte dbať na správnu formu, pôvod a dávkovanie. Ináč ho užívate zbytočne

Bolievajú vás kolená? Máte problémy s kĺbmi? Trápia vás vrásky, celulitída, strie, pigmentové škvrny, krehké nechty či lámavé vlasy? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, je veľmi pravdepodobné, že vám chýba práve kolagén, najdôležitejšia stavebná bielkovina v našom tele. Prepadli mu už mnohé celebrity a pýšia sa tak mladou pokožkou.

Niektoré tento trik priznajú, iné ho zatajujú. Ale užitočnosť kolagénu pre našu pleť už mnohokrát potvrdili vedci. Ak si kolagén zadovážite, dbajte na formu, akou ho dodávate do tela.

Pite ho

Bežne sa predáva v tabletkách, no podľa odborníkov je oveľa účinnejší, ak ho vypijete. Aby sa však kolagén dobre vstrebal a účinkoval v našom tele tak, ako má, musí byť živý, bioaktívny. Tak je totiž najviac podobný ľudskému kolagénu, ľahko sa vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Vyrába sa výlučne vo forme prášku, ktorý jednoducho rozpustíte vo vode a vypijete. Bioaktívny kolagén je bezpochyby jeden z najväčších vynálezov biochémie. Spracúva sa tak, aby sa zachovala jeho biologická hodnota.

Nie je kolagén ako kolagén

Aj na našom trhu existuje množstvo kolagénových prípravkov, ktoré sľubujú vrátiť čas a vášmu telu to, čo vekom prirodzene stratilo. Ako sa v nich teda vyznať? Pri výbere kolagénu v prvom rade zvážte jeho pôvod a obsah v dennej dávke. Rovnako dôležitá je forma, akou ho dodávate do tela. Iste, ani kvalitným krémom s obsahom kolagénu nič nepokazíte. Aby však kolagén v našom tele účinkoval tak, ako má, je nutné užívať ho v takej forme, v akej ho naše telo dokáže využiť.


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].