Pleťové oleje: Sú prírodné a účinné. Najlepšie je, keď aplikujete na noc.

Chcete vyzerať stále mlado? Skúste olej!

Ak chcete mať hladkú pleť bez vrások, doprajte jej na noc pár voňavých kvapiek.

Chcete, aby vaša pleť vyzerala stále mlado? Skúste to okrem krémov, gélov a rôznych sér s prírodnými olejmi. Ich účinok vás prekvapí, možno aj preto sú oleje čoraz populárnejšie. Látky, ktoré obsahujú, naša pokožka vďaka ich prírodnému pôvodu ľahšie vstrebe. Nezaťažia ju syntetickými konzervačnými prímesami, nie sú ani parfumované. Niektoré oleje môžete použiť na každý typ pleti, iné si treba pozorne vybrať.

Nie sú iba mastné

Spomalia tvorbu vrások, hydratujú pleť, podporujú jej regeneráciu vďaka vitamínom a minerálnym látkam, ktoré obsahujú. Upokoja akné aj zapálenú a podráždenú pleť, zjemňujú jazvy a fľaky. Za jeden z najluxusnejších považujeme ružový olej z damaskej ruže alebo ružový attar. Pridáva sa aj do svetoznámych parfumov.

Čítajte viac:

Sexuálne trapasy: Lekári na pohotovosti by mohli rozprávať...

Je veľmi vzácny, obsahuje asi tristo zložiek a stále je čo skúmať. Regeneruje vrchnú vrstvu pokožky a poškodené bunky, spomaľuje proces starnutia pleti a tvorbu vrások. Má tonizujúce, hydratujúce aj antibakteriálne účinky. Traduje sa, že práve ružový olej sa najviac falšuje.

Tajomná moringa

Marockým alebo tekutým zlatom sa nazýva arganový olej. Lisuje sa z plodov arganovníka. Je vhodný na citlivú, suchú až ekzémovú pokožku, upokojuje zápaly, redukuje tvorbu mazu. Navyše má prirodzený UV filter a vysoký obsah vitamínu E. Z Indie pochádza moringový olej, ktorý už tisíce rokov používa ajurvédska medicína.

Čítajte viac:

VIDEO Ako správne robiť drepy? Tento mladík vám to ukáže!

Moringa rastie v suchej a horúcej klíme, označujú ju za strom života. Je bohatá na vitamín C a A, antioxidanty. Olej obsahuje sedemkrát viac vitamínu C ako pomaranč, štyrikrát viac vitamínu A ako mrkva. Redukuje vrásky na tvári, krku i v okolí očí, poslúži aj pri pigmentových škvrnách. Podporí pevnosť a vitalitu pleti a rozjasní ju.

Trh ponúka množstvo prírodných olejov, ako je jojobový, hydratačný a vhodný na zrelú pleť, zvláčňujúci a liečivý makadamiový, mandľový s upokojujúcim a regeneračným účinkom, vyživujúci kokosový, regeneračný a protizápalový levanduľový, vyhladzujúci a omladzujúci šípkový a mnohé ďalšie. Skúste dopriať pleti pár kvapiek oleja. Dobre sa vstrebáva a najlepšie je použiť ho na noc.