V zelenom: Farba oživí váš outfi t.

Čierna bunda je klasika, nebojte sa sexi farebných kúskov!

Koža je jeden z najstarších materiálov, ktorý človeka chránil pred chladom. .

A neomrzela nás dodnes. Inak ju spracúvame, odevy z kože majú šik strihy, módne farby a nie sú najlacnejšie. Pôsobia luxusne, pritom sú odolné a spoľahlivo poslúžia aj v horšom počasí.

Krásne vonia

Výrobky z kože v podobe odevov, kabeliek, topánok, opaskov, doplnkov nás sprevádzajú už roky. Ani budúcnosť na tom zrejme nič nezmení, bez ohľadu na to, ci hovoríme o dámskej, alebo pánskej móde. Koža sa vyznačuje priliehavosťou, elasticitou, uchováva si formu. Navyše pôsobí teplo, je príjemná na dotyk a má charakteristickú vôňu. Jej jedinečnosť podčiarkujú farebné rozdiely, rôzne drobné jazvy, lícová kresba a iné znaky. Najčastejšie sa stretávame s rôzne upravenou hladkou kožou a drsnou velúrovou a jelenicovou.

Klasika: Čiernu bundu má asi každá.
Klasika: Čiernu bundu má asi každá.
SHUTTERSTOCK

Klasika: Čiernu bundu má asi každá. Foto: SHUTTERSTOCK

Bunda aj šortky

Väčšina žien má aspoň jednu univerzálnu koženú bundu. Výborne sa dá kombinovať takmer so všetkým, čo máme v šatníku. Módnym trendom sa stali okrem kožených sukní, nohavíc a legínsov kožené šortky a šaty. O slovo sa prihlásila aj spodná bielizeň, tá je však vhodná len príležitostne a na krátky.

Sukňa: Dolaďte ju bielou košeľou a zažiarite.
Sukňa: Dolaďte ju bielou košeľou a zažiarite.
SHUTTERSTOCK

Sukňa: Dolaďte ju bielou košeľou a zažiarite.Foto: SHUTTERSTOCK

Kožené variácie

Obliecť si kožený odev, to už dnes vôbec neznamená, vytvorí sexi siluetu. Hoci klasikou zostáva čierna koža, prípadne odtiene béžovej, presadila na kabátoch, šatách, kardigánoch, nohaviciach, bundách i doplnkoch. Zaujímavé je použitie kožených aplikácií na odevoch. Ak si netrúfate obliecť sa do kože, začnite s doplnkami. Možno podľahnete čaru kožených šperkov.

Hnedá: Módna midi dĺžka pôsobí žensky.
Hnedá: Módna midi dĺžka pôsobí žensky.
SHUTTERSTOCK

Hnedá: Módna midi dĺžka pôsobí žensky. Foto: SHUTTERSTOCK