Ako žena: Petr Nitka si nechal narásť vlasy, stará sa o obočie a mihalnice.

Cítim sa ako niečo medzi mužom a ženou, hovorí úspešný český model

„Nikto ma v detstve netýral,“ tvrdí český androgýnny model Petr Nitka, ktorý doteraz chodil iba s heterosexuálmi.

Pri pohľade na dvadsaťtriročného Čecha si nejeden starší človek povie, že svet sa zbláznil. Petr, ktorý sa narodil ako chlapec, sa dnes živí ako modelka. Predvádza pánsku aj dámsku módu, no na ulici si ho každý pomýli so ženou. Sám o sebe tvrdí, že je bezpohlavný model a vyhovujú mu obe roly - aj mužská, aj ženská. Oblečenie však nakupuje výhradne v dámskom oddelení.

„V pánskom mi nič nesedí. Všetko mi je veľké. A keď chcem mať oblečenie obtiahnuté, nemám šancu. Vždy nakupujem v ženskom, väčšinou veľkosť S,“ pyšne priznal model, ktorý váži len päťdesiatdva kilogramovov. Postavu má vraj štíhlu odjakživa, nedrží diéty. Občas si ide zabehať, ale inak môže jesť, čo chce. Pri pohľade zblízka je evidentné, že svoju úlohu zohrali gény. Mladík má prsty štíhlejšie a dlhšie než nejedna kráska z módnych magazínov. Jeho ladné pohyby sú až neuveriteľne ženské. A keď si takto oproti nám sadol, ostali sme v úžase, ako je to možné.

Na nerozoznanie: Medzi dievčatá androgýnny model úplne zapadol.
Na nerozoznanie: Medzi dievčatá androgýnny model úplne zapadol.
FACEBOOK

Na nerozoznanie: Medzi dievčatá androgýnny model úplne zapadol. Foto: facebook

Detstvo mal pekné

Otázku, z akých pomerov Petr Nitka pochádza, sme ani nemuseli dokončiť. Hneď vedel, čo nás zaujíma. „Všetci sa ma to pýtajú. Ale nikto ma v detstve netýral ani nič podobné. Rodičia sú síce rozvedení, ale všetko je v poriadku a podporujú ma.“ Mama je vraj jeho výborná „parťáčka“. Radí jej v móde aj kozmetike. Synovu zženštilosť ani orientáciu mu nevyčíta. Šikanovanie nikdy nezažil ani v škole, ani na ulici. Spolužiakov mal vždy kamarátskych.

„Viem, je to čudné. Ale mne sa v živote nič zlé nestalo. Možno som len mal šťastie na správnych ľudí a kamarátov,“ vraví. Od osemnástich rokov žije Petr striedavo v Česku a v Spojených štátoch. Už odmalička vedel, že nie je ako ostatní chlapci. Autíčka a stavebnice ho nebavili. Dával prednosť mejkapu, šperkom, móde. „Lakoval som si nechty už ako malý. Pozoroval som mamu, keď sa líčila,“ prezrádza rodený Ostravan, ktorého sme nedávno videli na predvádzacom móle na Slovensku. V Bratislave predvádzal takýto model prvýkrát v histórii. Na svete však nie je jediný.

Pred dvomi rokmi: Ešte sa trochu podobal na chlapca.
Pred dvomi rokmi: Ešte sa trochu podobal na chlapca.
FACEBOOK

Pred dvomi rokmi: Ešte sa trochu podobal na chlapca. Foto: facebook

Tiež má komplexy

Petr Nitka sa zaradil k menám ako Andreja Pejic, Hari Nef či Lea Cerezo - tieto „modelky“ sa tiež preslávili tým, že hoci sa narodili ako muži, predvádzajú dámsku módu a od žien by ste ich na prvý pohľad nerozoznali. Do zahraničia lieta už aj Petr. Najviac času trávi medzi Spojenými štátmi a Austráliou. Svoju kariéru odštartoval u protinožcov v Perthe, kde nafotil prvé úspešné editoriály. „Cítim sa ako niečo medzi mužom a ženou,“ ohodnotil sa, ale ďalej sa špecifikovať nevedel.

Bežný deň, ako tvrdí, žije ako žena. Chodí na manikúru, kozmetiku a zveľaďuje svoj zovňajšok. Veď aj modelka muž má svoje chyby krásy, ktoré chce vylepšiť. Plastické operácie plánuje podstúpiť, až keď sa na ňom prejaví zub času. Z čoho je však nešťastný, sú jeho zuby. „Mám ich krivé. Chcel by som s tým niečo robiť, ale zas v modelingu sú zaujímaví ľudia, ktorí sú odlišní,“ zamýšľa sa.

Partnerov si vyberá

Český androgýn je homosexuálne orientovaný. „Od určitého veku sa mi páčia výhradne muži,“ priznal otvorene. Vo svojich dvadsiatich troch rokoch za sebou má tri partnerstvá. Všetkých jeho bývalých však spája jedna zvláštnosť. Vraj ani jeden nebol homosexuál. „Všetci moji expartneri boli hetero,“ šokoval nás mladík z Ostravy, ktorý prvú lásku zažil za veľkou mlákou.

V šatách: Mladý Čech predvádza ženskú módu.
V šatách: Mladý Čech predvádza ženskú módu.
FACEBOOK

V šatách: Mladý Čech predvádza ženskú módu. Foto: facebook

Momentálne je sám a vie, že skĺbiť partnerstvo s jeho momentálnou prácou bude ťažké. Dať sa preoperovať na ženu neplánuje, v tomto smere chce ostať taký, ako ho Boh stvoril. „Transsexuáli chcú zmeniť svoje fyzické telo, a to ja rozhodne nechcem. Som spokojný taký, aký som,“ uzavrel náš rozhovor.

Vianočné tipy na darček