Gabriela Veky: Veštkyňa a jasnovidka z Hokoviec neďaleko Šiah vypracovala horoskop špeciálne pre čitateľov PLUS 7 DNÍ.

Čo vás čaká v roku 2017? Dozviete sa to v horoskope urobenom exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ

Váhy prežijú veľkú lásku, Býci môžu prísť o peniaze.

Veci medzi nebom a zemou ju lákali od malička, k ezoterike však privoňala až po otcovej smrti. „Bola som s ním silne prepojená, v detstve som od neho dostala transfúziu a zachránil mi život,“ spomína Gabriela Veky z Hokoviec pri Šahách. Postupne sa začala zaoberať numerológiou a astrológiou, naučila sa pracovať s tarotovými kartami. A napokon sa u nej objavila jasnozrivosť. Exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ pripravila horoskop pre každé znamenie na rok 2017 aj vešteckú prognózu pre celú krajinu.

Hviezdy sa asi zbláznili: Najvyšší slovenskí predstavitelia vraj budú budovať zdravo demokratický štát.
Hviezdy sa asi zbláznili: Najvyšší slovenskí predstavitelia vraj budú budovať zdravo demokratický štát.
Vlado Benko jr.

Baran

Práca: Ľudia narodení v tomto znamení by sa nemali spoliehať na nikoho, len sami na seba, v spolupráci s inými je potrebná opatrnosť. Tento rok by si mali dobre rozmyslieť aj investovanie do nových projektov. V napredovaní im môže brániť nerozhodnosť.

Peniaze: Čaká ich pomalý, ale trvalý prísun financií, samozrejme, s patričným pričinením.

Láska: Prežijú búrlivé obdobie v oblasti lásky - nová známosť môže prerásť do hlbokého vzťahu, ale musia sa naučiť dôverovať. Dlhodobejšie odlúčenie bude pre viacero párov veľkou skúškou.

Zdravie: Prospejú im masáže, prechádzky na čerstvom vzduchu a striedmosťou. Vaším mottom by malo byť - s pokojom ide všetko lepšie.

Býk

Práca: Býk má všeobecne šťastie v oblasti kariéry, za čo vďačí svojej vládnucej planéte Venuša. Lenže tento rok sa Venuša môže Býkom začať obracať chrbtom, a preto musia byť opatrní a nespoliehať sa na to, že všetko beží dobre a v starých koľajach. Svojim projektom by mali venovať veľkú pozornosť, lebo aj malým nedopatrením si môžu spôsobiť veľkú stratu. Aj nový biznis môže byť zradný. Môže sa črtať spolupráca so zahraničím.

Peniaze: Pozor na výkyvy vo financiách, pri nepozornosti hrozia straty.

Láska: Býkov bude v tomto roku lákať hravosť a voľnosť, romantika a do vzťahov sa prenesie vášeň. Niektorí si budú budovať vážnejšie vzťahy, prípadne plánovať spolužitie s partnerom.

Zdravie: Ľudia narodení v tomto znamení by si mali upraviť životosprávu a pristupovať k svojmu telu zodpovednejšie, sledovať signály svojho tela a dopriať si dostatok oddychu. V prípade zdravotných ťažkostí vyhľadať lekársku pomoc, možno sú vhodné aj alternatívne spôsoby liečby.

Blíženci

Práca: Pre Blížencov bude rok 2017 o práci, majú možnosť rozbiehať nové projekty. Prípadne staré, ktoré vyzerali, že zanikajú, môžu nabrať nový smer. Treba si stanoviť pevné pravidlá a držať sa ich. Pozorne sledujte zmluvy a dohody, s prácou budú spojené cesty. Do spolupráce môže vstúpiť nový obchodný partner. Každá myšlienka Blížencov sa bude týkať práce.

Peniaze: Dostanú lekcie, ako hospodáriť s financiami.

Láska: Treba pustiť zo vzťahu staré vzory správania, viac s partnerom komunikovať. Mnohí Blíženci budú cítiť, že partner nespĺňa ich očakávania, treba ho vnímať takého, aký je. Budú mať dosť príležitostí na flirt.

Zdravie: Niektorí z tohto znamenia sa možno začnú zaoberať otázkami zdravej výživy, prípadne budú chcieť eliminovať stres pre možné neurózy, ktoré sa môžu prejaviť bolesťami hlavy, žalúdka, únavou, výkyvmi krvného tlaku. Na cestách buďte sústredení, telefón do auta nepatrí.

Rak

Práca: U Rakov sa dostaví akási stagnácia, ťažko opustia svoje zabehnuté miestečko pre niečo nové. Napriek tomu, že v práci prídu problémy alebo ťažkosti, prípadne ich práca nenapĺňa, pokračujú v nej ďalej. Niektorí Raci sa budú počas roka venovať štúdiu. Môže sa naskytnúť nová pracovná príležitosť, ktorú možno vykonávať z pohodlia domova. Robiť radikálne zmeny sa neodporúča. V práci hrozí konflikt, ktorý sa urovná.

Peniaze: Začiatkom roka budete mať pocit, že ste na nule, ale vlastnou šikovnosťou sa vám znova podarí stabilizovať finančnú situáciu.

Láska: Vpustite do srdca lásku, nebráňte sa novým začiatkom. K starým negatívnym zážitkom sa už nevracajte.

Zdravie: Raci, využite svoje prirodzené liečiteľské schopnosti na samoliečbu, obmedzte kávu, začnite s nejakým športom, potrebujete pohyb, slnko a teplo. Môže sa hlásiť žalúdok.

Lev

Práca: To, čo sa pokazilo, prípadne skončilo, môže byť dôsledkom nepozornosti, ale aj osudom dané. Sami sa znova pohnú vpred, možno budú uvažovať o zahraničí, či odísť, alebo zostať. Môže prísť ponuka na spoluprácu a skúška, či dokážu pracovať v tíme.

Peniaze: V prvej polovici roka neutrácajte na zbytočnosti, snažte sa s financiami zaobchádzať hospodárne. Peniaze zarobíte asi ďalej od domova, prípadne v zahraničnej firme.

Láska: Viacerí pocítia, že majú v jednom balíčku nielen partnera, ale aj spriaznenú dušu. Nebojte sa prejaviť emócie. Mnohí sa rozhodnú vo vzťahu posunúť zásnubami, spolužitím. Dobrý vplyv na Levov budú mať deti.

Zdravie: Treba sa starať o svoje zdravie, pomôže jarná detoxikácia, viac vody, pohyb, viac smiechu. Ak sa liečite na chronické ochorenia, zmeňte lekára.

Panna

Práca: V kolektíve môžu prísť zmeny, ktoré sa niektorých budú týkať, niektorí sa zasa rozhodnú ukončiť pracovný pomer sami. Prípadne pôjde len o organizačné zmeny, vymenia sa kolegovia, šéfovia, dostanete nové zmluvy. Neustále budete pochybovať, či ste na správnom mieste. Spoliehajte sa na seba, aby ste sa nesklamali v kolegoch.

Peniaze: V prvej polovici roka si neberte pôžičky, úvery, nehnuteľnosti kupujte až v lete, aj úpravy domova robte v lete. V tomto roku neutrácajte na zbytočnosti.

Láska: Príde nutnosť pustiť niekoho zo srdca. Ak odpustia, čoskoro sa začne nový vzťah, v ktorom budú rýchlo napredovať. Všetko môže ísť veľmi rýchlo, ani sa nenazdajú a budú spolu žiť. Niektorým Pannám sa vráti do života stará láska, prípadne nastane zmierenie v rozhádanom vzťahu.

Zdravie: Čerstvý vzduch a spánok sú to, čo potrebujú. Možno by bolo dobré poradiť sa s odborníkom na zdravú životosprávu. A nezabúdajte, aj odpúšťanie lieči.

Váhy

Práca: Staré sa bude prelínať s novým, Váhy pre prácu budú musieť obetovať veľa zo svojich zvyklostí, nebude to zabehnutý stereotyp. Mnohí to budú vnímať ako stagnáciu. V druhej polovici roka sa začnú diať neočakávané zmeny v pracovnom kolektíve. Ak zvládnu závažné organizačné zmeny a zotrvajú, príde vytúžené zvýšenie platu.

Peniaze: Pre peniaze možno prežijete viac bezsenných nocí, ale pomalý prísun predsa nastane. Na toto odporúčanie by ste počas roka nemali ani na chvíľu zabudnúť: Peniaze nikomu nepožičiavajte, užite si ich pre svoje potreby, na pohladenie duše - ale rozumné.

Láska: Venuša si zavyvádza v ich milostnom živote, bude to búrlivé obdobie. Ak vystúpia zo svojej ulity, zažijú veľkú lásku s veľkou príťažlivosťou. Niektoré Váhy môžu začať nový začiatok v starom vzťahu.

Zdravie: Pri bezradnosti, ako ďalej, bude nutná návšteva odborníka - psychológa, nech pomôže nájsť smer a spracovať minulosť, ktorá môže mať vplyv na zdravie. Môžu vás potrápiť nohy. Po schodoch choďte pomaly, predídete úrazom.

Škorpión

Práca: Napnite plachty a vyrazte aj za novými možnosťami, nemajte obavu, niektoré výzvy sa nezopakujú, ak sa ich teraz nechopíte. So spoločníkom alebo v kolektíve narazíte na nepochopenie, ale svojich zásad sa pevne držte. S prácou budú spojené cesty, budete potrebovať veľa trpezlivosti, no oplatí sa vydržať.

Peniaze: Zarobíte si ich sami, vlastnou námahou. Ak prechádzate ťažkým obdobím vo vzťahu, budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka a vyplácať partnera - možno pracovne alebo v súkromí.

Láska: Ak sa rozhodnete vzťah ukončiť, bude vás to stáť peniaze. Ale zaslúžite si lásku, ktorá sa môže rýchlo vryť do vášho srdca a rýchlym tempom sa usadiť v novom partnerstve s veľkou fyzickou príťažlivosťou. Aj keď prejavy emócií nie sú vaša silná stránka, dajte ich najavo.

Zdravie: Ak vás poznačil rozchod a neviete si rady, vyhľadajte odbornú pomoc, nepodceňujte výkyvy krvného tlaku. Prípadne hľadajte pomoc u členov rodiny. Začiatkom leta sa váš stav zlepší.

Strelec

Práca: U Strelcov bude práca na prvom mieste, a bude jej veľa, aj s pobytmi mimo domova. Môžu postúpiť, prípadne dostanú väčšie kompetencie. V kolektíve ste možno dvaja, ktorí si rozumiete a dopĺňate sa. Kolegovi alebo spoločníkovi nedovoľte odísť. Oboch by to mrzelo.

Peniaze: Ak máte hypotéku, úver, nebojte sa, peňazí bude dosť. A vždy, ale nehazardujte s nimi.

Láska: Strelci budú naladení na flirtovanie, čaká ich veľa pekných romantických chvíľ, ale neriskujte, ak ste zadaní, nevyplatilo by sa vám to. Platí to aj v opačnom prípade, ak je partner vo vzťahu. Bude si treba utriasť vzťahy v rodine.

Zdravie: Nepáľte sviečku na dvoch koncoch, dávajte si pozor na energiu - a dobíjajte baterky. Zmeňte zvyklosti, ak sa cítite unavení. Nehazardujte so zdravím!

Kozorožec

Práca: Ľudí z tohto znamenia čaká v nasledujúcom roku pestré a prelomové obdobie v pracovnej oblasti. Stará práca sa môže uberať novým smerom, do pracovného vzťahu môže prísť nový človek, ktorý prinesie novú tvorivú energiu. Aj keď to bude vyzerať, že sa možno nechali ovplyvniť negatívnym smerom, výsledok bude výborný. Vždy budú na cestách, tento rok si nebudú užívať pohodlie domova.

Peniaze: Začiatkom roka to nebude žiadna sláva, ale po jari sa tešte na pravidelný prísun financií. Budú to, samozrejme, zaslúžené peniaze. Investície si dobre rozmyslite.

Láska: Vezmite život do svojich rúk a snažte sa pričiniť o harmonické rodinné prostredie, stiahnite sa do ústrania so svojím partnerom a flirtujte, dovolenkujte spolu. Možno po náročnejšom začiatku roka sa v lete môžete opäť zaľúbiť do dlhoročného životného partnera.

Zdravie: Rešpektujte potreby svojho tela, jedzte jedlá a pite nápoje, ktoré vám dodajú vitalitu. Pri vyčerpaní sa môžu hlásiť chronické ochorenia.

Vodnár

Práca: U Vodnárov sa môže zmeniť pracovné pôsobenie, budú možno aj dve nové ponuky, starostlivo zvážte, akým smerom sa pohnete, aby ste si týmto krokom nevniesli do rodinného života nezhody a komplikácie. Začiatkom roka buďte opatrní v kolektíve na intrigy a neprajnosť, mnohí možno práve pre tieto okolnosti zmenia prácu.

Peniaze: Začiatkom roka peniaze nevydávajte neuvážene a nepožičiavajte iným, neriešte úvery. Vaša finančná situácia je veľmi premenlivá, po našetrení určitého balíčka peňazí ich aj tak musíte nečakane vydať.

Láska: Vo vzťahoch sa snažte odpúšťať a otvoriť srdce, lásku dávajte a budete ju aj dostávať, dovoľte si byť šťastní. Využívajte svoju intuíciu aj v oblasti lásky - niekto vo vašom okolí neukazuje svoju pravú tvár.

Zdravie: Stíšte svoje vnútro, posilnite imunitný systém, oddychujte a pozor si dajte na pohybový systém.

Ryby

Práca: Ak sa rozhodnú zmeniť prácu, tak v pravom čase. Nebudú sa ich týkať zmeny, ktoré prinesú nepokoj do medziľudských vzťahov. Možná je aj práca z pohodlia domova. Ak by ste sa chceli uberať podnikateľským smerom, tak skôr v druhej polovici roka. Budete potrebovať komunikovať v cudzom jazyku.

Peniaze: Napriek obavám máte trvalý prísun financií po celý rok, možné sú nezhody s partnerom v tomto smere alebo rozdielne názory. V roku 2017 neinvestujte do kúpy nehnuteľností, akokoľvek by to bolo lákavé alebo výhodné.

Láska: Pripravte sa na nový vánok v rodine, súlad a harmóniu, ale aj skúšku. Nemajte obavy, všetko sa uberá tým najlepším smerom. Budete si viac nápomocní než inokedy. Ak sa svojmu partnerovi otvoríte a odkryjete vnútro, váš vzťah sa ešte viac prehĺbi.

Zdravie: Pár mesiacov nového roku budete dosť vyčerpaní, ale dobrá jesenná dovolenka pomôže dobiť baterky. Chrbtica je asi tá, čo sa ozýva ako prvá, a nohy si vyžadujú masáž a pohodlnú obuv.

Na Slovensku stúpne pôrodnosť

Čo čaká podľa Gariely Veky v roku 2017 Slovensko? Prezradila, že v oblasti peňažného trhu prichádza priaznivý rok, za čo vďačíme dobrej polohe planéty Jupiter v horoskope štátu. „Práve on zodpovedá aj za dobré obchodovanie so zahraničím,“ upresňuje prognózy o našej krajine na rok 2017. So susednými štátmi budeme mať naďalej priateľské vzťahy a dovolenkové pobyty si budú ľudia vyberať práve podľa týchto skutočností.

„Stúpne pôrodnosť a uzatváranie vzťahov. Veľká pozornosť sa bude venovať nielen mladej generácii, jej vzdelávaniu a športovým aktivitám, ale aj starším ľuďom a ich potrebám,“ pridáva optimistické vízie. V niektorých sférach však musíme byť v roku 2017 obzvlášť opatrní.

„Urán s Marsom naznačujú nepokoje a napätie v sociálnych záležitostiach. Veľkú pozornosť by mali vedenia firiem venovať bezpečnosti pri práci, lebo hrozia úrazy a výbuchy,“ varuje Gabriela Veky. Slovensku podľa jej slov hrozia aj prírodné katastrofy a vrtkavé počasie, ktoré môže spôsobiť horšiu úrodu. Oveľa priaznivejšie znejú predpovede na adresu našich najvyšších predstaviteľov. „Vládca štátu má silnú pozíciu, predstavitelia krajiny budú budovať zdravo demokratický štát, ktorý dáva ľuďom možnosť prejaviť svoju vôľu,“ dodáva.

Vianočné tipy na darček