Ak si netrúfate na oversized oblečenie, skúste veľkú kabelku.

Dámy s veľkosťou L a viac, radujte sa! Jeseň diktuje voľné oblečenie

Oversized kúskov sa netreba báť. Stále patria medzi dominantné trendy

Nadmerne veľké oblečenie neznamená, že budete nosiť oblečenie o dve-tri čísla väčšie. Oversized sa vyznačuje zámerne väčším strihom, pričom sa však vaša konfekčná veľkosť nemení. Takéto oblečenie voľnejšieho strihu nebude kopírovať vašu postavu, ale poskytne jej slobodu, pohodlie, ležérnosť i štýl. A pritom nebudete vyzerať ako vo vreci.

Uvoľnený look

Na prvý pohľad vyzerajú oversized kúsky neforemne. S dávkou šikovnosti, odvahy a vkusu s nimi dosiahnete moderný a veľmi ženský výsledok. Rafinovanosť oversized módy spočíva v splývavých a padavých materiáloch, širších siluetách, objeme v oblasti hrudníka, pásu či ramien. Nerieši postavu, pretože je to móda voľných kúskov a sadne každému typu.

O dve čísla väčšie? Oversized model tak pôsobí. Foto: SHUTTERSTOCK

Správna kombinácia

Pozornosť venujte hlavne vhodnej dĺžke, farbe a typu oversized oblečenia. Keďže pôsobí uvoľneným dojmom, ideálnu voľbu k nemu predstavujú skinny džínsy, úzke nohavice, legínsy, pančuchy aj puzdrová sukňa. Pamätajte na to, že ak zvolíte väčší vršok, dolná časť má zostať úzka. Ženy s nižšou postavou by sa mali vyhnúť dlhým oversized pulóvrom a dlhým kabátom až po zem, pretože im ešte viac skrátia postavu. Prijateľnejšie sú kratšie oversized kúsky, ktoré nezakryjú celé nohy. Nuž a vyššie ženy si pokojne môžu dovoliť dlhé oversized kabáty, košele, tričká, svetre, pončá a podobne.

Svieža žltá: Rozžiari váš outfit.

Foto: SHUTTERSTOCK

Vrstvenie a farby

Najelegantnejším spôsobom nosenia oversized je vrstvenie. Pod veľký kúsok si môžete obliecť toľko vrstiev, koľko len chcete. Výhodou je, že vás v chladnejšom počasí zahrejú a pritom budete vyzerať štýlovo. Vďačné sú najmä kabáty, a to vo farbe ľadovej sivej. Veľmi glamour vyzerajú oversized kúsky vo výrazných farbách. Trendy farbou zostáva marsala. Nič, samozrejme, nepokazíte ani čiernou, bielou alebo nude odtieňom. Nuž, nebojte sa obrovských kúskov a užite si radosť z pohodlia!

V červenom: Výrazná farba sa hodí k oversized.Foto: GETTY IMAGES