Dorothy Steinová: „Nikdy som nikomu neublížila, nehryziem tak, aby som narušila kožu,“ hovorí netradičná masérka.

Dohrýzla Rihannu aj Bowieho! Terapeutka celebrít, ktorej metódy šokujú

Masérka celebrít sa preslávila netradičnou technikou. Svojich klientov hryzie.

Volá sa podobne ako jedna z hrdiniek Monster High - rodičia dievčat do šesť rokov vedia, o čom je reč - a jej praktiky sú vlastne rovnako bizarné ako kreslený seriál o príšerkách z netradičnej strednej školy.

Dorothy Steinová (48), momentálne jedna z najvychytenejších amerických terapeutiek a masérok, svoju klientelu získala skutočne netradične. Zákazníkov totiž okrem masírovania hryzie do chrbta a do zadku. A im sa to páči!

Rihanna aj David Bowie

Prvý raz vraj túto techniku otestovala ešte na už nebohom rockovom guru Frankovi Zappovi, keď sa na jeho koncerte stretli v zákulisí. Pravdupovediac, nie je celkom jasné, čo mohla na vysušenom hudobníkovi hrýzť, no asi to zabralo, lebo odvtedy jej štúdio len tak prekvitá. V kartotéke má Dorothy Steinová celú plejádu známych tvárí, predovšetkým hudobníkov.

Pravidelne masíruje - a hryzie - napríklad rapera Kanyeho Westa, Rihannu, Gwen Stefaniovú, Keitha Richardsa z Rolling Stones či členov britskej skupiny Oasis. Ešte pred smrťou k nej chodieval aj David Bowie.

Rodáčku z New Jersey Dr. Dot, ako ju familiárne volajú jej vďační zákazníci, vraj inšpirovala mama. „Ako päťročná som ju občas pre zábavu masírovala. No keďže moje ruky boli slabé, mama mi povedala - uhryzni ma! No a tak to robím celý môj život,“ prezradila Dorothy pre mirror.co.uk pôvod svojej bizarnej techniky. Divné, však?

Jej služby vyhľadávajú mnohé známe tváre. Foto: profimedia.sk

Zadarmo na koncert

Lenže čo je divné, to je dobré. Aspoň tak to, zdá sa, funguje v Amerike. Dorothy mala iba pätnásť, keď ako masérka „debutovala“ v backstage rockovej kapely Def Leppard.

„Chcela som ísť na koncert zadarmo a stretnúť ľudí, ktorí písali texty také blízke môjmu srdcu,“ povedala pre Daily Mail. „Mala som na výber - peniaze alebo masáž. Vybrala som si masáž,“ dodala Dorothy. A zdôraznila, že to prebehlo vo všetkej počestnosti!

Odvtedy sa vraj Dorothy dostala vďaka svojim hryzacím masážam zadarmo na tri tisícky koncertov. Čo je, ako priznáva, hlavný dôvod, pre ktorý masáže začala robiť. Dnes však už za vstupenku nehryzie. Za terapiu berie zhruba 150 dolárov. Ako opísala pre mirror.co.uk, masáž sa zvyčajne začína práve hryzením - opisuje to ako „urobiť si chuť na hlavné jedlo“.

Klientov najskôr niekoľko minút „hryzká“ do chrbta a zadných partií, potom ich natrie olejom a pokračuje v masáži tradičným spôsobom. „Nikdy som nikomu neublížila, nehryziem tak, aby som poškodila kožu, ale dosť silno na to, aby som zjemnila chrbtové svalstvo, rozohriala ho a pripravila na to, čo bude nasledovať,“ vysvetlila Dorothy.

Počet záujemcov o jej špecifickú terapiu je dnes už taký veľký, že otvorila kurz, v ktorom trénuje tisíc svojich pomocníčok - a ktovie, možno raz aj nasledovníčok -, ktoré by sa mali rozbehnúť a hrýzť klientov po celom svete.

Luis sa popálil

Ktovie, čo by na úspech hryzenia v oblasti terapie povedal futbalista Luis Suárez. Aj on rád hryzie, no, žiaľ, najčastejšie to testoval ako obrannú techniku voči protihráčom.

Suárez si na ihrisku často pomáhal zubami. Foto: profimedia.sk

Za svoj posledný pokus - na majstrovstvách sveta v roku 2014, keď v zápase jeho rodného Uruguaja proti Taliansku pohrýzol Giorgia Chielliniho - dostal stop na deväť reprezentačných zápasov, štvormesačný zákaz futbalu a pokutu stotisíc švajčiarskych frankov.

Odvtedy sa však už veľa zmenilo. Suárez zmenil tím - z Liverpoolu ho predali do Barcelony - a darí sa mu tak, že nemá dôvod ceriť zuby. Iba ak v úsmeve.