Vianočný stromček: Mestá sa už na sviatky lásky a pokoja chystajú.

Domov si vliekol obrovský vianočný stromček, cestou zdemoloval mesto

Aké by to boli Vianoce bez stromčeka? Zatiaľ čo niekomu stačí jeden a pol metrová jedlička, inému sa vianočný stromček ledva prepchá cez dvere.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa už týči, hoci zatiaľ neozdobený, vianočný stromček. Douglaska tisolistá má 35 rokov a výšku asi 12 metrov. Podobný ihličnan si chcel asi dopriať aj istý muž v Nemecku, rozdiel je len v tom, že ho pravdepodobne neplánoval umiestniť na žiadne námestie, ale rovno do svojej obývačky! Ktovie, možno od Ježiška očakáva aj nadrozmerné darčeky, tak aby sa mali pod čo zmestiť.

Pri prevoze obrovského vianočného stromčeka sa mu však ostatní vodiči museli oblúkom vyhnúť a zdemoloval mestské ulice. Vianočné atmosféra či nie, mužom zákona sa mužovo počínanie vôbec nepáčilo.

Nadrozmerný náklad

Vianoce už prišli, hlásia reklamy aj vysvietené nákupné centrá. Istý muž v Nemecku sa na ne zjavne pripravuje tiež a v duchu hojnosti si doprial vianočný stromček obrích rozmerov. Miestna polícia síce nezverejnila jeho výšku, ale keď pri jeho prevoze do mestečka Kandern na juhu Nemecka vodič poškodil dopravné značenie aj most, musel byť teda poriadny.

Miestna polícia vodiča vypátrala celkom ľahko. Išla po stopách zlámaných vetiev, ktoré ich doviedli k majiteľovi obrieho stromu. Podľa agentúry DPA mužov zákona na vodiča upozornil jeden z vodičov. Viacerí motoristi totiž museli stromu uhnúť z cesty. Muž teraz musí spôsobenú škoda zaplatiť a čeliť bude aj obvineniu z opustenia miesta činu a ďalších priestupkov.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].